Köharohu abil beebiootele: viljakusprobleemidega maadelnud naised väidavad, et just see ravim aitas neil lõpuks rasestuda

 (5)
Noorte Hääle fotolavastused
Noorte Hääle fotolavastusedFoto: Tiit Blaat

Kui titeisu peale tuleb, on naised valmis proovima sadu erinevaid niooe ja trikke, et kiiresti rasedaks jääda. Võetakse toidulisandeid, seksitakse kindlatel kellaaegadel, mõõdetakse kehatemperatuure, jälgitakse pingsalt ovulatsioone ja kui vaja, ulutakse kuu poole - peaasi, et beebi tuleks. Naised, kellel on olnud probleeme rasedaks jäämisega, on nüüd leiutanud veel ühe nipi, mis väidetavalt töötab kui nõiaväel - võta köharohtu ja peagi oledki rase!

Portaali BabyCenter spetsialistid kirjutavad, et enamikes köharohtudes on aine nimega guaifenesiin, mis rasestumisele hoogu juurde annab.

Guaifenesiinil on röga lahtistav toime — ta muudab röga vedelamaks, et seda oleks lihtsam välja köhida. Kuna aine toimib mitte ainult rögale, vaid kõikidele limaskestadele, aitab ta ka valgevoolust lahjendada ja vedeldada. See on rasestumise juures oluline, sest kui su oma keha ei tooda ovulatsiooni ajal piisavalt vedelat ja libedat valgevoolust, on spermal raskem emakakaelani jõuda.

Et köharohumeetodist kasu oleks, soovitatakse valida ravim, mille ainus toimeaine on guaifenesiin ning hakata seda vahetult enne ovulatsiooni tarvitama.

BabyCenteri eksperdid rõhutasid, et köharohu toime ei ole muidugi garanteeritud ja kõik naised ei pruugi soovitud efekti saavutada. Teaduslikult ei ole seda meetodit loomulikult tõestatud, kuigi teooria ise kõlab üpris loogiliselt.

Ja kõik portaaliga rääkinud spetsialistid rõhutavad, et enne igasuguste ravimite tarvitamist tuleks kindlasti nõu pidada oma arstiga, sest igal ravimil võivad olla kõrvaltoimed, mis võivad rasestumist veelgi rohkem takistada ja su tervist rikkuda.