Kuidas leida lapsele hobi, mis peab vastu aastaid?

 (12)
klahvid
Foto on illustratiivneFoto: Karin Kaljuläte

Mida teha, kui laps lendab ühets huviringist, tantsutrennist ja muusikakoolist teise, suutmata millelegi kindlaks jääda? Ajakirjas Pere ja Kodu annab nõu TLÜ kunstiteraapiate magistrant Kaia Laurik-Sarapson.

1. Lähtu lapse huvidest. Huvitegevust valides on kõige tähtsam, et vanemad lähtuksid lapsest ja mitte oma isiklikest ambitsioonidest. Kolmeaastane muidugi ei oska veel soove väljendada — siis saab valida tegevusi, kus ka vanem on lapse arengusse kaasatud: näiteks pillimängu õppimine Suzuki meetodil, mispuhul pilli õpitakse kuulmise järgi koos ema või isaga.

2. Tähtsad on jõukohasus ja mängulisus. Treening või harjutus peaks olema lapsele jõu- ja eakohane ning loominguline. Siis on see talle põnev ja tõenäosus, et ta selle juurde jääb, suurem.

3. Toeta last! Pühendumist toetab eelkõige sisemine motivatsioon, välised preemiad on ajutise loomuga. Väga tähtis on ka vanemate toetus, sest lapsed ei oska veel piire seada ning võivad endale vahel liigselt kohustusi kuhjata.

Mis on see võti, mis hoiab last valitud hobi juures teismeeani ning innustab aina enam ja enam pingutama? Loe ajakirja Pere ja Kodu oktoobrinumbrist 15aastase Priit Petersoni lugu!