Lapsel on külalised? Viis nõuannet, et nii lapsed kui su närvid jääksid rahule

 (4)
Lapsel on külalised? Viis nõuannet, et nii lapsed kui su närvid jääksid rahule
Foto: Ilmar Saabas

Vahel ikka tahavad lapsed pärast kooli-lasteaeda üksteise juurde külla minna ja tuleb ette ka olukordi, kus väikeseid külalisi on korraga palju (sünnipäevad jms). Ajakiri Pere ja Kodu annab mõningaid nõuandeid-näpunäiteid, kuidas väikeseid külalisi kõige parem võõrustada oleks, nii et neil oleks huvitav ja sinu närvid jääksid puutumata.

  • Innustage lapsi erinevaid mänge ja tegevusi välja mõtlema, et nad ei istuks kambakesi teleri või arvuti ees, aga rõhuta, et rumalusi ei tehta: tüngakõned ja muu kius on lubamatu, karjumist ja majas ringi kappamist võib korduvalt mainida.
  • Tutvustage uutele külalistele kodu reegleid ja plaani, et kõik leiaksid raskusteta tualeti ning teaksid, millistes ruumides võib viibida ja millistes mitte.
  • Laste vanemate telefoninumbrid olgu käepärast — võib juhtuda, et mõni laps, kes on pikal külaskäigul esimest korda, hindas oma vaprust üle ning soovib siiski koju.
  • Selgitage oma lapsele, et sõprade soovidele ei pea alati vastu tulema — näiteks võib kasutada äraütlemise kaitsekilbina ema või isa. Kui sõbrad soovivad kabinetti arvuti taha istuma minna, võib neile alati öelda, et vanemad ei luba. Sellisel juhul lõpeb ka nuiamine ja “süüdlaseks” ei jää laps.
  • Leppige kokku, kus toimub söömine, kas ainult köögis või mõnes muus selleks ettenähtud kohas.

Allikas: Pere ja Kodu, mai 2013