Lasteasjade ost-müük-vahetus on kolinud Facebooki! Kuidas end pettuste eest kaitsta?

 (4)
Lasteasjade ost-müük-vahetus on kolinud Facebooki! Kuidas end pettuste eest kaitsta?
Foto: Kelly Sikkema/Unsplash

Kui oled ka ise kunagi läbi interneti võõra inimese käest midagi ostnud, siis tead, et sageli käib kaasas sellega ka pisike ärevus, kas ikka saad oma kauba kätte ja kas see ikka näeb välja nagu pildil. Oktoobrikuu Pere ja Kodu jagab nippe, kuidas end pettuste eest kaitsta.

1. Esimene ohumärk on see, kui müüja ei kasuta Facebookis pärisnime, sest Kiisu Miisu või Sinu Unistuse nimega kasutajad pole piisavalt usaldusväärsed, et nendega rahalisi tehinguid teha. Kui tahad vältida pettuse ohvriks langemist, osta vaid neilt, kes kauplevad oma pärisnime all ning kui müüja on sulle tundmatu või tundub kahtlane, pane ta nimi kõigepealt otsingumootorisse, sest paljude petturite kohta on hoiatused üleval.

2. Posti teel kaupa ostes jälgi, et tasuksid kauba eest samale inimesele, kes seda müüb, sest võõrale kontole raha küsimine võib viidata pettusele.

3. Kui oled saanud positiivse kogemuse, tasub samalt müüjalt teinekordki osta ja eriti mugav, kui leiad paar müüjat, kel on sinuga ühine maitse ning kelle laps on sinu omast number-paar eespool. Selliste müüjatega tasub teha kokkulepe, et nad enne avalikku pakkumist saadaksid sulle tulevikus privaatsõnumi.

Loe pikemalt internetist ostmise kohta oktoobrikuu Pere ja Kodust.