Lugeja: elukaaslase poeg on muutunud enne beebi sündi tõrksaks ja annab märku, et olen tema arvates üleliigne

 (14)
Lugeja: elukaaslase poeg on muutunud enne beebi sündi tõrksaks ja annab märku, et olen tema arvates üleliigne
Foto: Shutterstock

Naisteka foorumis vajab hädasti nõu naine, kellele on varsti sündimas beebi, aga elukaaslasel on eelmisest kooselust 10aastane poeg, kes just nüüd viimasel ajal on muutunud väga tõrksaks.

"Kuidas tulevad lapsed toime isa uue suhte ja elukaaslasega? Minu mehel 10 aastane poeg. Lapse emaga on nad lahus juba pea 6 aastat. Kohtudes oli kõik rahulik ja mingeid erilisi märke armukadedusest välja ei näidanud.

Lapsega olen siiani hästi läbi saanud. Lapse emaga saame normaalselt läbi. Nüüdseks oleme mehega koos elanud pisut üle 2 aasta ja perre on paari kuu pärast sündimas uus laps. Suve algul on ka pulmad tulemas. Nüüd on laps kuidagi tõrksaks muutunud ja üritab igal võimalusel välja näidata, et tema tahab ikka isaga kõike kahekesi teha ja annab oma kehakeele ja käitumisega märku, et ma olen tema arvates üleliigne.

Ma ei usu, et põhjus on selles, et laps kuidagi võiks tunda end kõrvalejäetuna, või, et saaks vähe tähelepanu. Ta on tõesti laps kellel on olemas kõik, mis ta julgeb soovida. Samuti tegeleb isa temaga aktiivselt, käib koos trennides ja suhtleb igal võimalusel. Lapsel on ka igal ajal võimalus meie juures käia ja ööbida. Tal on olemas oma tuba, oma võti ja oma luba.

Murelikuks teeb see, et mis saab siis kui uue lapse sünniga selline käitumine süveneb? Paratamatus on see, et väike beebi hakkab tähelepanu saama palju. Kas võib olla, et lapse ema võib kuidagi lapse käitumist negatiivselt mõjutada või on lihtsalt tegemist armukadedusega, mis laabub peale mõnda aega?"