Mida teha, kui lapsel on olnud halb päev ja sinu süda murdub seda väikest õnnetusehunnikut vaadates?

 (1)
Mida teha, kui lapsel on olnud halb päev ja sinu süda murdub seda väikest õnnetusehunnikut vaadates?
Foto: Pexels

Kõik lapsevanemad teavad, mis tunne see on. Tood oma pisikese lasteaiast või koolist koju ja ta käitub nagu varateismeline või on lohutamatult pahas tujus. Tekib tunne, nagu sina oleksid kõigis tema probleemides süüdi. Kuidas küll õigesti käituda?

Laps poeb sulle kaissu, ütleb ehk veel maailma kõige õnnetuma häälega "emme" või "issi" ja sa tunned, et lisaks lapse pisaratele hakkad sa ka ise varsti nutma ega suuda end tagasi hoida. Aga see ei pea üldse nii olema. Kui laps on sinust terve päev eemal olnud, ei ole sina kuidagi seotud sellega, mis tal juhtus lasteaias või koolis. Õhtul peale probleemset päeva tahab see pisike hing ainult ühte asja.

Ja see on palju lihtsam, kui sa arvad. Ta tahab olla koos oma emme ja issiga, et nad ta ära kuulaksid, ei jagaks halvustavaid sõnu ning peegeldaks lapse tundeid.

Ja tegelikult muud polegi vaja. Võta oma laps kaissu, uuri ettevaatlikult tema päeva kohta ja proovi aru saada, mis juhtus. Kui tal oli sõbraga tüli või mis iganes muu vaevab tema väikest peakest, peegelda talle tagasi tema tundeid, ütle et sa saad temast aru ja ta tuju läheb rõõmsamaks palju kiiremini, kui sina seda ootasid. Lapsed tahavad lihtsalt, et sa oleksid nende jaoks olemas.

Allikas: A Cup of Jo