Mida teha, kui soovid lapsi, aga ei taha rase olla? Eesti ema jagab soovitusi naistele, keda lapseootus ei pane õnnest särama


Mida teha, kui soovid lapsi, aga ei taha rase olla? Eesti ema jagab soovitusi naistele, keda lapseootus ei pane õnnest särama
Foto: Josh Willink/Pexels

Pere ja Kodu uues ajakirjas 9 kuud jagab eestlannast ema, Lilli Lees-Leesmaa soovitusi naistele, kes soovivad küll lapsi saada, aga keda lapseootus õnnelikuks ei tee.

1. Kui tunned rasedana samasugust raskust ja ahistatust nagu mina, pea meeles, et sa ei ole üksi isegi siis, kui kõrvalseisjad sind nii tundma panevad.

2. Loodan siiski, et su ümber on lähedased, kes aktsepteerivad ja toetavad sind täpselt nii, nagu parajasti vajad, mitte ei lähtu ainult enda kogemusest. Kui neid ei ole, ära tunne süümepiinu selle pärast, milline rase sa oled.

3. Olen alati kõikidele naistele, ka endale, korranud: sina vastutad enda kehaga oma lapse eest. Olla rase, oodata last — see on tõesti maailma kõige erilisem ja tähtsam asi, mida naine, kahjuks mitte iga naine, kogeda saab. Ära lase sealjuures istutada endale pähe mõtet, et sa ei ole piisavalt „õige” rase või oled juba „liiga” rase. Loevad ainult enda sisetunne ja instinktid. Need on meile antud ellujäämiseks ning kõik, mis keha ja meeleoludega raseduse ajal toimub, on lapse loomisega otseses seoses. Sinu keha teeb võimast tööd: ehitab üles uue inimese või lausa mitu. See peabki kõikvõimalikke tundmusi tekitama! Lapseootust koged elu jooksul vaid mõned korrad. Sul on täielik õigus olla täpselt selline rase, nagu keha ütleb, et pead olema — see ongi sinu enda versioon „õigest” rasedast.

Seotud lood:

4. Lase end pildistada, kasvõi telefoniga, ka siis, kui tunned end koleda, suure, nõrga või kurvana. Hiljem vaatad ja näed, kui imeline, võimas olend sealt vastu vaatab ning mida kõike on su keha võimeline tegema!

Loe pikemalt Lilli lugu värskest ajakirjast 9 kuud.

Loe ka: Tasub teada: kindlad märgid, mis näitavad kohe ära, et te ei ole lapse saamiseks veel kaugeltki valmis