Mõtled, kas muretseda oma lapsele kooliskäimiseks tõukeratas? Siis on mõned asjad, millega arvestada tasub

 (7)
Mõtled, kas muretseda oma lapsele kooliskäimiseks tõukeratas? Siis on mõned asjad, millega arvestada tasub
Foto: Shutterstock

Kool algab ja kuidagi on vaja sinna ka kohale jõuda. Jala tänapäevane laps ju enam ei käi, ammugi ta ei jookse. Nii tulevadki mängu erinevad sõiduvahendid, mis ikkagi kondiauru vajavad. Rula, tõukeratas, jalgratas ja muud liikurid on muutunud taas aktuaalseks. Niisiis … kas hakata koolis käima tõuksiga või tõuksita?

Tõukeratta eelised on ilmsed: selle kasutaja kontrollib oma kehaga ratta liikumist ja põletab nii kaloreid. Tõukerattaga sõites põletatakse tunnis umbes 200–400 kalorit. See on sama hulk, mis põletatakse kõndides, või isegi veidi rohkem, kui kasutatakse mehaanilist, mitte elektrilist tõukeratast.

Kaherattalised nõuavad veidi suuremat vilumust, kuid koolilapsed võiksid juba toime tulla ka sõiduvahendiga, mille puhul tuleb samal ajal hoogu anda ja tasakaalu hoida. Need sobivad ka väga aktiivsetele lasteaialastele, kes on juba esimesed katsetused jooksu- või tõukeratastega teinud ja tahavad proovida midagi uut.

Elektritõukekas?

Kui ostad tõukeratast teismelisele või täiskasvanule, kes tahab hüpata üle takistuste ja teha erinevaid trikke, vajad tõenäoliselt korralikku mehaanilist trikitõukeratast. Kui tõukeratas peab sõitma kiiresti punktist A punkti B, vali elektriline mudel. Kvaliteetne tõukeratas võib sõita 10 kuni 20 kilomeetrit ja mõned mudelid sõidavad veelgi pikemaid vahemaid.

Pea meeles, et tõukeratas võib sõita kiirusega kuni 30 km/h või isegi veidi kiiremini. On mudeleid, mis võivad olla kiiremad, kuid need vajavad spetsiaalset kiirusepiirajat. Lõppude lõpuks ei soovi sa ju kiiruse ületamise eest trahvi saada, ükskõik kui irooniliselt see ka ei kõlaks …

Seotud lood:

Allikad: delfi.ee, krauta.ee