Naine küsib: kas olen hoolimatu ema, kui 1,5-aastase lapse sõime panen?

 (109)
Naine küsib: kas olen hoolimatu ema, kui 1,5-aastase lapse sõime panen?
Morguefile. Pilt on illlustratiivne

Naisteka foorumisse postitas üks kasutaja huvitava arutluskäigu laste saamise ja karjääri tegemise kääridest. Kuna see on meie tänapäeva ühiskonnas oluline ja samas väheräägitud teema, siis ootame huviga oma lugejate arvamusi.

Mis te arvate, kas olen hoolimatu ema, kui soovin lapse 1,5-aastaseks saades sõimerühma või eralasteaia sõimerühma panna ja tööle minna?

Olen kuulnud arvamusi stiilis, et kui lapse jaoks aega ei ole, siis ei tasu sünnitada… Ometi on ju palju riike, kus hakatakse tööl käima juba mõne kuu möödudes, sest erilist hüvitist ei maksta. Teisest küljest ütlevad teatud spetsialistid, et laps ei ole enne 3-aastaseks saamist lasteaiaks valmis ja tal tekivad suured psühholoogilised probleemid jne.

Kuid vaadates tulevikku… Kui ma soovin saada kolm last teatud vahedega ja olen 25-aastane, siis tähendaks see enam-vähem üheksat aastat kodus istumist. Tööle suundumise ajaks oleksin ma 34-aastane, olulise töökogemuseta — mingist karjäärist ei tasu unistadagi. Kuidas selliseid küsimusi üldse lahendatakse ja kas kusagilt saab erinevate võimaluste kohta lugeda? Planeerime peret, aga ma ei suudaks taluda pikaajaliselt kodukana staatust ja ei tahaks ka hiljem kahetseda tehtud valikuid.

Ootan mõtteid ja arvamusi, mida teha.