See on põhjus, miks ei tasu lapseootel naiselt kogu aeg pärida, kas beebi on juba ära sündinud

 (1)
See on põhjus, miks ei tasu lapseootel naiselt kogu aeg pärida, kas beebi on juba ära sündinud
Foto: Shutterstock

Pere ja Kodu ajakiri 9 kuud avaldab üheksa küsimust, mida ei tasu lapseootel naiselt küsida, näiteks seda, miks ei tasu lapseootel naiselt kogu aeg pärida, kas beebi on juba ära sündinud.

„Kas sa oled juba sünnitanud?“ Läheb mööda paar minutit, kui telefon piiksub uuesti ja tuleb teiselt inimeselt sõnum: „Kas uudiseid juba on?“ Pereliikmetele ja kõige lähedasematele inimestele on sellised sõnumid lubatud, aga kaugematele tuttavatele ei jaksa sageli vastata.

Mida lähemale jõuab sünnitustähtaeg, seda rohkem ootavad peatsed lapsevanemad, et jõuaks kätte päev, mil nad oma pisikese kõhubeebiga kohtuvad. Samal ajal elab kaasa ka suurem osa lähedasi.

Kahjuks ei oska inimesed sel puhul anda alati piisavalt hingamisruumi, eriti esmakordsetele vanematele. Uudishimu ju tapab ja keegi ei soovi oma küsimustega halba.

Uskuge meid, peatsed lapsevanemad võivad sellistest küsimustest ära väsida. Kindlasti annavad nad oma elu suursündmusest teada siis, kui on õige aeg. Sageli tahaksid mees ja naine vahetult enne sünnitust nautida viimast rahulikku aega teineteise seltsis.

Loe ka teisi küsimusi värskest ajakirjast 9 kuud.