Tore uudis! Järvamaa Haigla sünnitusosakond liitus Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga


Tore uudis! Järvamaa Haigla sünnitusosakond liitus Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga
Foto: erakogu

Septembri lõpus liitus Järvamaa Haigla Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondiga. Tegu on seitsmenda haiglaga, mis fondiga on liitunud. Järvamaa Haigla eesmärk toetusfondi kuulumisel on muuta laste sündimine turvalisemaks.

Järvamaa Haigla ämmaemandusjuhi Aiki Mäekivi sõnul on neil suur rõõm fondi kuuluda. "Meil on väga hea meel, et meie väike sünnitusosakond on nüüd Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfondi liige. Tänu neile toimub meil juba sel sügisel tasuta elustamiskoolitus. Loodame, et koos toetusfondiga saame muuta iga beebi sünni meie haiglas veelgi soojemaks ja turvalisemaks," ütles Mäekivi.

Toetusfondi tegevjuhi Raili Friedemanni sõnul oli Järvamaa Haigla liitumine kaalutletud otsus. “Me pole kiirustanud kõikide sünnitusosakondade fondi kutsumisega just seepärast, et alati ei saa kõigile kohe tuge ja toetust pakkuda. Järvamaa haiglale tegime liitumiseks ettepaneku ise, sest meil on neile võimalus pakkuda koheselt vastsündinute elustamiskoolitust,“ sõnas Friedemann.

Fond kogus aastate jooksul Swedbanki annetuskeskkonna Ma Armastan Aidata kaudu toetusi vastsündinute elustamiskoolituste tarvis. Selle aasta maikuu lõpuks oli toetusi kogunenud nii palju, et fond sai pakkuda kõigile kuuele tänaseks liitunud sünnitusosakonnale tasuta koolituse. Lisaks pakuti koolitust ka ühele maakonnahaiglale. Sellest tulenes otsus kutsuda veel üks sünnitusosakond toetusfondi ridadesse.

Seotud lood:

Sellel aastal on toetusfondi abil olemas Kuressaare Haiglal uus vastsündinute elustamislaud, kolm uut KTG-aparaati kolmes väikses maakonnahaiglas ja seitse vastsündinute elustamiskoolitust iga haigla sünnitusosakonnas. Simulatsioonikoolitusteks vajalik uus ja innovaatiline simulaatorbeebi sai samuti poole oma rahastusest Sünnitusmajade Toetusfondi ja heategevusfondi Colonna koostööna toimunud kampaaniast.

Friedemann loodab, et tänu headele annetajatele saab Toetusfond üha rohkem toetada kõiki sünnitusosakondi neile vajalike seadmete soetamisel ning personali koolitamisel.

Kõigi annetusi Järvamaa Haigla vastsündinute elustamislaua jaoks oodatakse veebilehel www.aitaalustadaelu.ee/toetan-fondi/#jarvamaa

Eestimaa Sünnitusmajade Toetusfond on heategevusfond, mis alustas 20 aastat tagasi. Kahe aasta eest muutus fond üle-eestiliseks ja sellest ajast peale oodatakse liituma kõiki sünnitusosakondi üle Eesti.