Üksikvanem teeb selgeks, mis on lapse üksinda kasvatamise plusspool

 (45)
Kas nõustud?
Üksikvanem teeb selgeks, mis on lapse üksinda kasvatamise plusspool
Foto: Unsplash

Hiljuti avaldasime Naisteka suvise esimese järjejutu peatüki, kus peategelane jäeti oma elukaaslase poolt maha ja ta mõtiskleb, miks ta ei sobinud oma mehele naiseks. Loo kommentaarides selgitab üks lugeja, mis on tema arvates üksikvanema plussid.

“Sel on palju plusse, kasvada koos oma lapsega. Mehed tulevad ja lähevad, laps jääb sinuga, kui mõistlik emme oskad olla. Lapsega kahekesi olemisel on palju plusse ja eelkõige on see elamisviis tunduvalt vähem närvesööv, odavam ja aega on ka rohkem iseendale.

Kodune õhkkond on rahulikum, sest keegi ei irise kuklas, ei nõua süüa ja kodust olmeteenindust, kohustuslik seks jääb ära. Mehele elaturahad peale ja lapsehoidja on olemas. Nüüd on aeg ka iseendale elada.”

Ka allikas parents.com kirjeldab, et üksikvanemlusel on päris palju plusse, eriti juhul, kui teine variant oleks halb abielu, kus inimesed ei saa omavahel läbi. Näiteks ei õõnesta teine pool kasvatava vanema autoriteeti, laps ei pea pidevalt pealt kuulama vanemate omavahelist tülitsemist, mis ilmselgelt jätab temasse jälje, ükskõik kui palju vanemad oma nääklusi ka varjata ei püüaks.

Ja veel üks suurepärane pluss — kogu kapiruum on sinu päralt!