Uuringust selgus, et 55 protsenti vanematest pöörab teismelise tegevusele sotsiaalmeedias eritähelepanu juhul, kui laps läheb peole. 39 protsenti vanematest vaatab peo ajal ka lapse asukohta. Uuringu kohaselt jälgivad emad isadest lapse tegemisi sotsiaalmeedias palju aktiivsemalt.

Tele2 Sirli Seliov sõnul on reeglid perekonniti erinevad. “Sõnumite või postituste lugemist peetakse ühes kodus privaatsuse rikkumiseks, kuid teises on vanematel kokkuleppel lapsega ka ligipääs viimase sotsiaalmeedia kontodele,” lisas Seliov.

Juba 2011. aastal selgus Tartu Ülikooli teadlaste poolt EU Kids Online uuringu raames läbi viidud küsitlusest, et 96 protsenti 9-16-aastastest Eesti lastest kasutab kodus interneti ja Norstati 2017. aasta suvel Tele2 tellimusel tehtud uuringu kohaselt kasutab 83 protsenti 9–14-aastastest Eesti lastest iga päev internetti.

Laste enda hinnangul ei tea enam kui kaks kolmandikku vanematest, mida nad Internetis teevad ning Norstati uuringu kohaselt olid vaid 57 protsendil Eesti lastest interneti kasutamiseks mingid kodused reeglid.

“Vabaduse ja järelvaatamise vahel peaks olema tasakaal ning lastel peab jääma ruumi enda vigade tegemiseks. Mingid reeglid peaks aga kindlasti olema, sest lapsed kipuvad nutitelefoniga liiga palju aega veetma ning internetis varitsevad ka reaalsed ohud nagu pedofiilia või küberkiusamine. Lastele tuleb nende reeglite kehtestamist selgitada,” rääkis Seliov.

Seliov tõdes, et Eesti lastel on järjest enam tekkinud harjumus surfata telefoniga internetis ka siis, kui selleks otsest põhjust pole. Sama kinnitas ka EU Kids Online uuring, mille kohaselt on Eesti lapsed interneti liigkasutuse näitajate poolest Euroopas 1. kohal.

Lugeja, avalda arvamust, kas sina hoiad oma laste sotsiaalmeedia kontodel silma peal?