Vaat kus lops: näägutavad emad kasvatavad edukaimad tütred!

 (18)
Vaat kus lops: näägutavad emad kasvatavad edukaimad tütred!
Pilt on illustreerivFoto: MorgueFile

Tüdrukud ei ole oma õrnas eas eriti vaimustatud emadest, kes neid pidevalt "ahistavad", sundides rohkem õppima ja keelates liigseid meelelahutusi. Aga hiljem nad tänavad oma emasid, keda nad toona tüütuse etaloniks pidasid!

Essexi ülikool Inglismaal viis läbi uurimuse, kus jälgiti kuue aasta jooksul 15500 teismeeas tüdruku kodust kasvatust ja seda, kuhu need tüdrukud hiljem välja jõudsid. Tulemuste analüüs näitas selgelt, et näägutavate ja kontrollivate emade tütred jätkasid tõenäolisemalt pärast keskkooli õpinguid ülikoolis ja hakkasid pärast ülikooli paremat palka teenima kui need tüdrukud, kes tegid oma puberteedieas seda, mida nad ise tahtsid.

Ja kui see veel ei veena, siis näägutavatele emadele veel üks boonus: tüdrukute hulgas, kellele teismelise elu tundus kontrolliva ema pärast täielik piin, esines märksa vähem teismeea rasedusi kui vabamalt kasvanud tüdrukutel. Nii et võib-olla polegi näägutamine nii hull? Vähemalt saavad kontrollivad emad sellest uurimustest oma pahuratele tütardele rääkida.

Allikas: Daily Mail