Väiksest saati televiisorist ja arvutist sõltunud lapsi ohustab eluaegne ajukahjustus

 (15)
Väiksest saati televiisorist ja arvutist sõltunud lapsi ohustab eluaegne ajukahjustus
.

Yänapäeva lapsi ohustab eluaegne sõltuvus tele- ja arvutiekraanidest, kirjutab Daily Mail. Arstide sõnul võib üha kasvav ekraani ees istumise aeg viia kahjustusteni nii ajus kui ülejäänud organismis. Viimatise statistika järgi veedavad 12-15aastased lapsed keskmiselt kuus tundi oma päevast arvutis olles või televiisorit vaadates.

Dr Aric Sigman sooviks, et väikelapsi hoitaks televiisorist üldse eemal ning hoiatab vanemaid, et televiisori kasutamine lapsehoidjana võib viia hilisemate kahjustusteni lapse vaimses ja füüsilises tervises. Tema tehtud uuringute tulemused on loonud juba seoseid televiisori ja ülekaalu, kõrge kolestoroolitaseme ja vererõhu, keskendumisvõimetuse, unehäirete ja autismi vahel.

Uuringud on näidanud, et arvutimängud võivad mõjuda ajule sarnaselt alkoholi ja narkootikumidega. “Pole vahet, kas lapsed ja täiskasvanud on mängudest ametlikult sõltuvuses või mitte, aga paljud neist pingutavad mängimisega üle ja neil kasvab arvutimängudest ebaterve sõltuvus,” räägib dr Sigman.

Ka briti tunnustatumaid psühholooge Susan Greenfield on korduvalt hoiatanud, et n-ö veebimaailmas elamine vähendab laste õppimis- ja keskendumisvõimet ning reaalsustaju — iga aastaga muutuvad aga sõltuvus ja sellest tingitud probleemid üha tõsisemaks.

Kallis lapsevanem, kas sinu laps on televiisorist või arvutist sõltuvuses?

Seotud lood:

Loe ka:

Allikas: Daily Mail