Vinni vallavanem Rauno Võrno mitmikute sünnist: see oli ju tõeline ilmaime!

 (6)
ITK-s nägid ilmavalgust selle aasta esimesed kolmikud
ITK-s nägid ilmavalgust selle aasta esimesed kolmikudFoto: Jaana Toomik

Ida-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus sündisid möödunud nädalal selle aasta esimesed kolmikud Otto, Annabel ja Isabel. Paar aastat tagasi, 2017. aasta juulis sündisid samas haiglas Eesti ainsad teadaolevad nelikud Loore, Luise, Leene ja Lagle. Juhuse tahtel elavad värsked vanemad Gerli ja Kristjan kaks aastat tagasi sündinud nelikutega samas piirkonnas, Vinni vallas, teineteisest ca 15 km eemal.

Vinni vallavanema Rauno Võrno sõnul läheb paar aastat tagasi sündinud nelikute pundi tüdrukutel väga hästi, nad kõnnivad ja möllavad ringi. "Nende sünd oli ju tõeline ilmaime! Kui sündides kaalus mõni neist ainult 700 grammi, siis nüüd on nad täiesti oma eale vastavas arengus," rõõmustas ta.

Uudis kolmikute kohta jõudis Võrnoni juba varem. "See on selline naljakas lugu, et külajutud liikusid küll, et Gerli ootab kolmikuid, aga me mõtlesime, et ei hakka ise uurima ega puurima, pigem ootame ja vaatame, kas külajutud peavad paika. Ja nagu näha, siis pidasid küll," selgitas vallavanem.

Vinni vallal on plaanis ka omalt poolt värskeid vanemaid õnnitleda. "Niisamuti nagu oli meil nelikutega, istume ka kolmikute vanematega maha ja vaatame, kuidas me saame toeks olla," lubas Võrno. "Me ootame ära, kuni vanemad jõuavad lastega nimesid registreerima ja siis vaatame üheskoos, kuidas vald saab abiks olla."