LAPSESUU EI VALETA | "No see vanamees, see Eesti Vabariik"

Veel üks päev aega osaleda!
Eesti lipu austamise tseremoonia Tartu Tähetorni juures
Pilt on illustreerivFoto: Argo Ingver

Hiljuti lükkasime käima oma emadepäeva lugejamängu, mille raames palusime lugejatel saata lugusid seikadest, kui nende pisikesed põngerjad on öelnud midagi, mis on neid üllatanud või pisarateni naerma ajanud. Veel ühe lapsevanema tore lugu on nüüd teie ees!

"Laps oli nelja-aastane, lasteaias oli järgmisel päeval planeeritud Eesti Vabariigi aastapäeva aktus. Sättisime kodus riided valmis ja rääkisime, et on tulemas vabariigi sünnipäev ja et see on eestlaste jaoks hästi oluline.

Järgmisel päeval, kui lapsele lasteaeda järgi läksin, sain tagasi kohutavalt pettunud ja vihase lapse.

Küsimuse peale "mis juhtus?", vastatas ta: "Me kõik panime pidulikult riidesse ja läksime saali, aga ta ei ilmunudki kohale!"

"Kes?" küsisin ma.

"No see vanamees, see Eesti Vabariik, kelle sünnipäeva me pidime tähistama. Laulsime ja tantsisime siis ilma temata. Nii ebaviisakas on ikka oma peole mitte ilmuda!"

Kui soovid ka auhinnamängus osaleda, saada meile oma lugu naistekas@delfi.ee ja tea, et parima loo kirjutajale kingime Crocsiga koostöös ära jalatsid nii emale, isale kui ka lapsele. Nii on juba emadepäevaks kogu perel uued ja vahvad jalanõud jalas, sest loosimine toimub kolmapäeval, 8. mail.

Parimad lood avaldame!