Kui tütar lasteaeda läks, elasime ikka veel ämma ja äiaga. Tõsi, see oli suur eramu, ruumi oli meil kõigil, kuid mitte eraeluks. Olin kui tore orjake, kelle peale laoti kõik majapidamistööd.
See kõik jätkus päevani, mil mu mees autoõnnetuses hukkus. Silmapilkselt. See oli hetk, mil ämm läks pisut sassi. Nii ei pidanud juhtuma. Tal olid teised plaanid.
Olin tuhat protsenti kindel, et nüüd lendan ma sealt majast nagu kuul, kuid ootamatult ämm muutus. Pärast matuseid hakkas ämm arutlema ja mõtisklema, miks tema poeg hukkus ja just nüüd surema pidi. Ämm vajas pikki vestlusi minuga ja selleks, et üldse aru saada, kelle ta mattis. Milline inimene ta õigupoolest oli? Sain aru, et ämm oli viimased aastad keskendunud võitlusele minule, kuid oli oma poja täiesti kõrvale lükanud. Ta teadis minust kõike, kuid pojast mitte.
Leinasime koos, kraamisime hauda, rääkisime tohutult … Kuni ühel päeval leidsin enda kõrvalt täiesti uue inimese. Sooja ja targa, täiesti heatahtliku inimese. Poja surmaga oli temas surnud ka ämma stampolek. Ämm oli vabaks saanud painest olla ämm.
Ta hakkas õigesti ütlema mu nime ja ta ei mõnitanud mind enam külaliste ees. Vastupidi — ämm saatis meid tütrega soojamaa reisile, et võiksime kõigest kergemini üle saada. Mulle hakati tegema kingitusi, mis olidki just mulle muretsetud, isiklikult mulle.
Kui ma aasta pärast abikaasa surma kohtusin ühe meeldiva mehega, suhtus ämm sellesse täiesti rahulikult. Noor inimene peabki enesele kellegi kaaslaseks leidma. Kui avaldasin soovi omaette elama kolida, siis aitasid nad koos äiapapaga mul leida sobiva elamis ning aitasid mööblitki osta. Nad võtsid heameelega hoida mu tütrekese ning kui ma ühel päeval abiellusin, istusid ka mu endine ämm ja äi pulmalauas.