Karm keskiga: ülal tuleb pidada nii vanasid vanemaid kui luuseritest lapsi

 (23)
Karm keskiga: ülal tuleb pidada nii vanasid vanemaid kui luuseritest lapsi
Scanpix

Kui loodad, et laste kodust välja lennates oled ka ise vaba kui lind ning saad lõpuks ometi muretut elu nautida, mõtle nüüd uuesti. Teadlased usuvad, et mugav keskiga jääbki paljudele vaid unistuseks, sest lisaks enesele tuleb ülal pidada ka vanemaid, kes ei tule enam endaga toime ning lapsi, kes ei ole suutnud endale eluaset ja tasuvat tööd leida.

Daily Mail vahendab, et Ühendkuningriigis on üha rohkem lapsi, keda vanemad peavad ülal terve ülikooliaja ning kes ei suuda ka pärast kraadi omandamist leida tööd, mis võimaldaks neil ka oma eluaseme muretseda. Seetõttu jääb järjest rohkem noori elama koos vanematega ja sõltuma ka edaspidi nende rahakotist.

Ka vanurite hulk suureneb ning inimesed, kel ei ole südant (või vahendeid) oma vanade vanemate hooldekodusse paigutamiseks, hooldavad neid kodus või käivad igapäevaselt külas. Muidugi vajavad ka vanurid rahalist tuge.

Seega tõmbavad tööealised täiskasvanud end lõhki, et mõlema osapoole vajaduste eest hoolt kanda ning võivad vaid unistada puhkusereisidest, hobidega tegelemisest ja vaba aja nautimisest.

Tõenäoliselt on samasugust tendentsi oodata ka Eestis, kus rahvastik samuti vananeb ning tööpuudus noorte seas on väga suur.