Kolme lapse ema soovitab: kuidas astuda vastu emale, kes minu lapsekasvatuspõhimõtteid ei austa ja minust üle sõidab


Kolme lapse ema soovitab: kuidas astuda vastu emale, kes minu lapsekasvatuspõhimõtteid ei austa ja minust üle sõidab
Photo by Victoria Borodinova from Pexels

Pere ja Kodu värskes numbris kirjutab oma murest naine, kes on väga õnnetu, sest tunneb, et tema ema ei austa tema kasvatuspõhimõtteid ja tahaks seetõttu koguni suhted katkestada. Talle annab nõu kolme lapse ema Triin Kahro.

“Pere edukaks toimimiseks on vaja, et põlvkondade vahelised piirid oleksid selgelt defineeritud. See tähendab, et on selge, kes vanemate rollis toimetab, reegleid paika paneb ja lastega seotud tähtsaid otsuseid langetab. Tavaliselt on selleks abikaasad, kes lisaks paarile moodustavad ka nn vanemate meeskonna. Ehk siis just teie olete need, kellel lasub vastutus pere heaolu eest. Seega on oluline, et teeksite vanematena omavahel koostööd, arutaksite ja lepiksite kokku, mis on teie peres tähtis, millised reeglid võiksid kehtida ja kuidas lastega toimetada. Kui vanavanemad kipuvad liigselt teie pereellu sekkuma, tuleks teil sel teemal esmalt mehega omavahel rääkida ja proovida koos lahendusi leida.

Iga täiskasvanud inimene võiks lähtuda sellest, et oluline on hoida oma päritoluperega head emotsionaalset sidet, kuid elada siiski oma elu. Teisisõnu tuleb püüda lahendada vanavanematega tekkinud erimeelsusi ja konflikte, kuid teha seda viisil, mis oleks austav ja üksteise väärikust säilitav. Kui su ema ikkagi pidevalt sekkub sellesse, kuidas sina ja su mees lapsi kasvatate, tuleb sel teemal emaga rääkida. Tähtis on, et seda teed sina, mitte su mees, sest probleem on sinul sinu emaga. Asi tuleb lahendada otse nende inimeste vahel, kes on sellega seotud.”

Loe pikemalt Pere ja Kodu värskest numbrist