Lahutatud peredest pärit lapsed langevad suure tõenäosusega alkoholi ja narkootikumide ohvriks

 (18)
nutmine
nutmineFoto: Panthermedia/Scanpix, Foto: Panthermedia/Scanpix

Ligi 60 protsenti briti lastest, kelle vanemad lahutuse karmi teekonna läbi teinod on, tunnistasid, et see kõik mõjutas suurel määral nende keskkooli lõputulemust. 25 protsenti kinnitasid, et vanemad kiskusid neid ka omavahelistesse tülidesse. Kõige õõvastavamaks on aga tõsiasi, et üks laps kaheksa hulgast tunnistas narkootikumide ja alkoholi tarvitamist ning lausa kolmandik on rinda pistnud toitumishäiretega.

Uurimisalustest lastest rääkis kolmandik, et vanemad on muutunud sellises olukorras lausa nii alatuks, et hakanud lapsi teise osapoole vastu ära kasutama ning üles ässitama. Kui Suurbritannias elab üks laps neljast nüüdseks ühe vanema juures, siis üle Euroopaliselt on see number üks kuuest. Kõige halvemas seisus on aga meie naabrite, lätlaste järglased.

Uurimusest selgub kurb tõsiasi — paljud meist ei oska oma probleemidega hakkama saada. Nii segataksegi lahutusprotsessi ka lapsed, kuigi nemad milleski süüdi ei ole. Stress mõjutab tervet perekonda niigi, lisasurveks vajadust tegelikult ei ole. Murede leevendamiseks leitaksegi tee alkoholi ja narkootikumide juurde. Kõige kurvem on see, et selline käitumine võib jätta lastele mälestuse ja märgi kogu eluks.

Allikas: Daily Mail