Lugeja: sugulane korraldab oma täiskasvanud lapsele sünnipäeva ja nõuab külalistelt raha

 (41)
Lugeja: sugulane korraldab oma täiskasvanud lapsele sünnipäeva ja nõuab külalistelt raha
Panthermedia, Scanpix

Mul on üks kaugem sugulane. Oleme käinud lapsest saadik teineteise sünnipäevadel ja minu ema suhtleb tema emaga päris tihedalt. Kui tema lapsed väikesed olid, siis käisime nendegi sünnipäevapidudel, nende teismeikka jõudes jäi aga traditsioon katki — saatsime hoopis kommikarbi või lilled. Praguseks on lapsed saanud täisealiseks ja käivad ülikoolis.

Ja nüüd kutsutakse peole nii, et peetakse ema ja kõigi täiskasvanud laste sünnipäeva koos. Kingituseks soovitakse muidugi raha. Tahaksin küll sugulasega suhelda, kuid lihtsalt ei saa endale lubada nii suurt rahalist väljaminekut. Ema ka kurdab, kuid ikkagi vähem kui 30 eurot ümbrikusse panna ei tihka. Viimastel aastatel polegi osad sugulased sünnipäevale tulnud, sest 120 eurot ümbrikusse lihtsalt panna ei ole. Kõik kurdavad, aga midagi öelda ka ei julge.

Viimase kutsega mainiti ka ära, et kõigele lisaks on ka ühe lapse juubel. Tean, et nad ei mõtle midagi halvasti, aga kuidas viisakalt selgeks teha, et ma ei soovi teha täiskasvanud lastele kingitust?