Naine on pahane: kas see laps, kes on kõige vaesem, peab kogu päranduse endale saama?

 (37)
Avalda arvamust!
Naine on pahane: kas see laps, kes on kõige vaesem, peab kogu päranduse endale saama?
Photo by rawpixel on Unsplash

Naine kurdab, et ta eakad vanemad plaanivad oma testamendi ümber teha, sest tema väiksema sissetuleku ja ärevushäirega õde nõuab endale suuremat osa. On see õiglane?

Briti populaarses foorumis Mumsnet kirjutab naine oma murest pikemalt:

"Mu vanemad tahavad oma testamendi ümber teha ja kirjutada kogu oma vara mu õe nimele, sest õe palk on väike ja tal on ärevushäire. Mina olen eluaeg täiskohaga tööd teinud, aga õde mitte - osaliselt seetõttu, et tal on ärevushäire, aga peamiselt siiski sellepärast, et ta on ise nii valinud. Mul on abikaasa ja seega on meie peres kaks sissetulekut, tema on lahutatud üksikema.

Õe sõnul on vara võrdselt jagamine ebaõiglane, sest tema vajadused on suuremad kui minu omad ja seetõttu peaks kogu vanemate pärandus ainult temale minema. Paistab, et vanemad on sellega nõusse jäänud.

Vanemad muidugi võivad oma pärandust jagada nii kuidas soovivad, aga nad ei oleks kaalunud testamendi muutmist, kui õde poleks pidevalt oma rahahädade pärast virisenud. Vanemad on teda niigi palju aidanud, kuigi neil endilgi pole eriti midagi - nad on pensionärid ja peavad rahaga ettevaatlikult ringi käima.

Kas ma käitun irratsionaalselt, et selle pärast endast väljas olen? Jagage oma kogemusi ebavõrdselt jagatud pärandiga."