Pihtimus: ehitasime ämmale uhke kodu, kuid ikka ei olda rahul...

 (39)
Pihtimus: ehitasime ämmale uhke kodu, kuid ikka ei olda rahul...
Foto: Siim Lõvi

Naisteka foorumis kurdab muret naine, kes ehitas mehega ämmale kena elamise, kuid saab mehe õdedelt ikka kiruda... Kuidas reageeriksid sellisele olukorrale sina?

Juhtus nii, et nagu vanad inimesed ikka, jäi ämm nõrgemaks ja ei tahtnud enam üksinda elada. Ämm elas pikka aega koos oma ühe tütre ja tema perega. Kuid nüüd kui tütre lapsed juba suured ja oma elu peal, otsustasid ka tütar ja väimees omale linna elamise muretseda. Ämmal veel ka teine tütar, kes juba aastaid Tallinnas elanud. Ämma lapsed istusid koos emaga maha ja otsustasid, et ämma kodu müüakse maha, sealhulgas ka suur hulk metsa. Raha eest saab tütar muretseda endale ja oma lastele elamispinnad ja ülejäänu jagatakse kõigi laste vahel võrdselt ära. Ämm aga asub elama meile, st oma poja juurde.

Meie elasime minu vanematekodu kõrvalhoones 14 aastat. Meil oli seal kaks väiksemat ja üks suurem tuba, köök ja kõik vajalikud olmeruumid. Ehitasime need ise omal ajal vanast lambalaudast. Kunagi oli siis linnaservas loomi peetud, aga selleks ajaks enam mitte. Meil oli seal väike hubane kodu. Kuna ka minu vanemad olid selleks ajaks lahkunud siis olime ise osaliselt kolinud elumajja. Tegime seal korraliku remondi ja kui tuba valmis sai, siis ka sisustasime.

Nüüd aga läks kiireks. Ämm tuli enne talve ära paigutada. Arvestasime siis, et kuna majas tööd tegemised pooleli ja on kopsimist, siis kolime ise majja ja ämm saab meie senise elamise. Kuigi meie vanem poeg oli vaikselt plaani pidanud ise meie endine kodu üle võtta. Pojaga arutasime võimalust, et ta võiks ise hakata soojustama ja seadma endale elamist meie maja katusealusesse, sest seal kõrgust ja ruumi piisavalt.

Seotud lood:

Kolisime siis oma elamise majja, kus meil esielagu pead-jalad koos said olema. Tegime meie endistes ruumides kena sanitaarremondi. Uued tapeedid, värvid jms. Paigutasime ka mullivanni, mis oli ämma kunagine unistus ja nagu sünnipäevakink juubeliks ja jõuludeks meilt. Ostsime uue mööbli koos ämmaga. Vana mööblit soovis ämma tütar endale, kuna see stiil sobis ja meeldis talle. Ämm kolis siis augusti algul sisse ja oli oma eluga väga rahul

Meie muidugi jätkasime oma elamise korrastamist ja saime nüüd ka enne jõule töödega valmis. Katusealuses on aga pojal veel tööd pooleli. Jõulude ja aastavahetuse ajaks siis kogunesid ämma tütred oma ema juurde ja neile oli probleemiks see, et nende ema elab mingis kunagises lambalaudas. Et miks teda ei peeta inimeseks ja ei võeta majja… Olen sõnatu."