Põhjus, miks su suhted ei toimi: su isa pettis su ema!

 (24)
Põhjus, miks su suhted ei toimi: su isa pettis su ema!
Panthermedia / Scanpix

Kui kõige tähtsam mees su elus on sind ja su ema petnud ning teie pere on selle tõttu lagunenud, on sinu maailm hoopis teistes värvides kui neil, kelle vanemad elavad õnnelikult koos elu lõpuni. Sa ei usalda mehi, sa süüdistad vanemaid, nende süütunne lämmatab sind... pole vahet, kui vana sa vahenate lahutuse ajal olid, haiget teeb see ikkagi!

Need tunded on tuttavad kõigile, kelle isa on truudust murdnud ja pere maha jätnud:

Isa süütunne lämmatab sind

Isa tunneb ennast igavesti süüdi seetõttu, et pere purustas. Isegi siis, kui olete sel teemal pikad ja põhjlaikud vestlused maha pidanud, ta on andeks palunud ja sa oled andestanud, ei kao süütunne teie suhtest kunagi. Ta tõmbub kühmu ega vaata sulle silma, igas ta sõnas kostab vabandus ning see muudab teie kohtumised sinu jaoks emotsionaalselt kurnavaks.

Sul tuleb eriti kõvasti vaeva näha, et mehi usaldada

Kuna sinu elu kõige tähtsam mees on sind nii julmalt alt vedanud, ei suuda sa lihtsalt niisama uksest välja astuda ja kohtingutel käima hakata. Selleks läheb vaja kõvasti aega, enesekindluse kogumist ning mõnikord ka teraapiat, et oma vaimne tervis korda saada ja jõuda sinnani, et oleksid valmis usaldama.

Sinu kujutlustes on iga mees petja

Isegi need mehed, kes on sinu meelest kõige ägedamad, edukamad, ausamad ja tublimad — sa vaatad neid ja mõtled, et kindlasti on selle kauni fassaadi taga mingi viga, sa keerad nende positiivsed iseloomuomadused negatiivseks nii, et veenad ise ennast uskuma, et nad petavad. Ära süüdista ennast, see on sinu kogemus, mille pinnalt sa seoseid lood.

Seotud lood:

Isaga kohtumine tekitab sinus süümepiinu ema ees

Iga kord, kui isaga kohtud või telefonitsi räägid, tunned torkeid südames: kas ma vean oma ema alt? Kas talle teeb haiget, et ma isaga suhtlen? Kas ma ei peaks seda tegema?

Sa oled sunnitud looma suhte isa armukesega

Kui isa kolib oma uue naisega kokku, saab teil omavahelgi kindlasti suhe olema. Sa püüad isa heaks teha rõõmsat nägu ja naisega hästi läbi saada, aga tegelikult mõttes oksendad.

Ja sa ei saa üle tundest, et vead oma ema alt

Juba mõte sellest, et pead emale ütlema, et lähed isa ja tema uue naisega aega veetma, toob sulle pisarad silma. Ema ei keela seda kunagi, aga sa näed, millist piina see talle valmistab.

Inimesed ei julge sinu kuuldes petmisest rääkida

Need, kes teavad, miks teie pere purunes, ei ole nõus sinu juuresolekul petmise teemal arutlema. Või siis hakkavad nad teema kerkides väga imelikult käituma ja püüavad kiiresti teemat vahetada, et sind valust ja ennast piinlikkustundest säästa.

Sa tegelikult ei anna isale kunagi andeks

Elu läheb edasi ja te saate kenasti läbi, kuid sa ei tegelikult ei andesta talle kunagi. Teie suhe ei saa kunagi olema selline nagu üks isa-tütre suhe päriselt olema peaks.

Sa õpid oma vanemate suhte kohta rohkem kui tahaksid

Nad mõlemad üritavad sulle selgitada, mis tegelikult juhtus ning räägivad sulle kõik ära. Seda on palju, väga palju rohkem kui sa tahaksid teada või suudad vastu võtta.

Sa kaitsed oma ema

Kui ema ellu peaks tekkima uus mees, uurid sa tema kohta kõik välja ja otsid üles kõik tõendid, mis võiks viidata sellele, et ka tema on truudusemurdja. Tal saab olema väga keeruline sinuga suhet luua.

Mõnikord mõtled, kas lahutus oli su ema süü

Käid oma peas läbi kõikvõimalikud stsenaariumid ning mõtled hoolega läbi, kas ema olekus, käitumises või sõnades võis olla midagi, mis isa temast eemale ja teise naise rüppe lükkas.

Kardad, et ka sina võid oma mehe nii kaugele ajada, et ta sulle truudust murrab

Pelgad pidevalt, et ka sinu teod ja sõnad võivad sinu kaasa petmisele õhutada. Sa küll tead, et see on tema enda otsus, aga ikkagi muretsed pidevalt.

Allikas: Madame Noire