KOKTEILINÄDAL: alkoholivaba "Värske Start"

 (1)
KOKTEILINÄDAL: alkoholivaba "Värske Start"
Foto: Andres Putting

Pühapäev: Sel nädalal kutsuvad Naistekas ja DanSukker lugejaid kokteile hindama. Iga päev pakub üks kutseline kokteilisegaja välja omaloomingulise maitseelamuse, kirjeldades ka jooki ning selle saamislugu.

Värske Start  (alkoholivaba)

Valge viinamarja mahl (Aura) 6 cl
Värske sidrunimahl 1 cl
Värske kurgimahl 2 cl
Mineraalvesi
(Perrier) 12 cl
Münt 10 lehte
Koriander 3 lehte
Instant suhkur
(Dansukker) 2 tl

Uhmerda värske kurk, münt ja koriander. Kurna vedelik läbi sõela klaasi rohkele jääle. Lisa sidrunimahl, viinamarjamahl ja pikenda jook mineraalveega. Kaunistuseks kurgiviil ja must pipar.

---

Kokteili tüüp: Alkoholivaba long drink
Autor: Helger Aava
Kokteil: Helgerile meeldivad väljakutsed. Rohketel võistlustel osalemise tulemusena on temast saanud kõige rohkem tiitleid omav barman Eestis. Maailmameister, mitmekordne Eesti meister jne. Eriliselt meeldib talle uute alkoholivabade kokteilide väljamõtlemine. Enamasti on uus joogisegu inspireeritud ühest kindlast inimesest. Kui näete Helgerit baarileti taga, astuge ligi ja paluge tal teha jook spetsiaalselt teile. Ta silmitseb teid natuke, esitab mõned küsimused ja ainukordne jook on valmis mõne minutiga. Helger “oskab maitsete keelt.”
Piduhommiku tunnus on brunch. Hiline hommikusöök, mille pidulikkust rõhutab vahuvein. Aga iga päev on eriline. Kõige lihtsam on sellest aru saada siis, kui alustad päeva erilise joogiga. Värske start sobib algatama head, teguderohket päeva.

Veel kokteile

Naistekas on DanSukkeri meediapartner. Tekst ei väljenda toimetuse ajakirjanduslikke eelistusi.