Retsept taimetoiduhuvilistele: tervislik ja kevadiselt värviline kinoasalat brokoli ja avokaadoga

 (4)
Retsept taimetoiduhuvilistele: tervislik ja kevadiselt värviline kinoasalat brokoli ja avokaadoga
"Taimsed argiroad". Britt Paju.

Järjest rohkem räägitakse täisväärtuslikust toidust, sealjuures ka taimetoidu kasulikkusest. Teadlike valikute eelistamine tundub pahatihti kahtlane ja võib jääda mulje, nagu tuleks paremate harjumuste juurutamisel vastutasuks igaveseks loobuda maitsetest ja täis kõhust. Avaldame AS Ajakirjade Kirjastuse värskest raamatust "taimsed argiroad" ühe retsepti.

Kinoasalat brokoli ja avokaadoga

Neljale
Valmistusaeg: 30 minutit

Valgurikas kinoa ehk Tšiili hanemalts on väärt tooraine igas köögis. See salat täidab hästi kõhtu ja sisaldab samas palju organismile kasulikku. Harissa võib soovi korral retseptist välja jätta, kuid see Põhja-Aafrikast pärit piprapasta annab toidule sooja vürtsikust ja on tegelikult päris praktiline ost. Otsi seda suurematest kauplustest või vürtsipoodidest.

2 dl vett
1 dl kinoad
250 g brokolit
200 g keedetud kikerherneid
5 rohelist sibulavart
2 avokaadot
kaks suurt peotäit spinatit või mangoldit serveerimiseks peotäis hakitud mandleid, poole granaatõuna seemned ja värsket peterselli
Kaste: ühe sidruni mahl
4 sl oliiviõli
0,5 tl harissat, soovi korral
1 tl vedelat mett
soola, pipart

Taimsed argiroad
Britt Paju

72 lk, pehmed kaaned

Selle raamatu eesmärk on näidata, et nii see kindlasti ei ole ning anda ka ideid igapäevaseks maitseküllaseks toiduvalmistamiseks eelkõige taimsetest komponentidest. Siit leiad mitmeid lihtsaid retsepte nii hommiku-, lõuna- kui õhtusöögilauale, aga ka käepärast eksootikat ja argiõhtust maiustamist. Raamatus on väärtuslik loetelu baastoiduainetest, mida iga taimetoidusõbra köögikapp võiks sisaldada, samuti hulk nutikaid nippe igapäevase toiduvalmistamise lihtsamaks muutmiseks.