Tippkokk Ants Uustalu õpetab: nii õnnestub püreesupp alati!

 (4)
Tippkokk Ants Uustalu õpetab: nii õnnestub püreesupp alati!
Photo by Jade Aucamp on Unsplash

Supp on alati olnud kosutav ja soojendav kõhutäis igal ajal, olgu see mõnus suvepäev või külm ja pime talveõhtu. Selleks, et head suppi saada ei pea ennast ära nikastama või murest halliks minema, ütleb Ööbiku Gastronoomiatalu peremees Ants Uustalu.

Kõige lihtsamini valmib sinu köögis püreesupp. Selleks, et püreesupid oleksid apetiitsed ja ilusa välimusega, tuleks neile lisada erinevaid komponente.

Kui tahame saavutada viskoossust, tuleks lisada oliiviõli, rõõska koort või puuviljamahla. Õiged komponendid tuleb omavahel maitsekalt kokku sobitada.

Kui tahame lisada tekstuuri, siis selleks sobivad nii seemned, lihad, kalad, kuivatatud köögiviljad kui marjad. Fantaasial pole piire.

Igal inimesel on oma väljakujunenud maitsepalett, mille piires on tore katsetada uute maitsetega. Mina soovitan alati üle piiri minna, nii tekib uusi maitsekooslusi, mis võivad üllatada.

Kui oled supilembeline inimene, aga püreesuppide tegemine on su jaoks kas tülikas või tehniliselt võimatu, päästab hädast välja uus Aura vege supp, millele saad lisada oma fantaasia järgi lisandeid ja maitsev eine ongi valmis.