Vana Tallinna liköör võitis rahvusvahelisel konkursil esipreemia

 (11)
Vana Tallinna liköör võitis rahvusvahelisel konkursil esipreemia
Foto: Andres Putting

Vana Tallinna liköör võitis Londonis rahvusvahelisel alkoholikonkursil International Wine and Spirit Competition (IWSC) kõrgeima autasu — tiitli oma klassi parim ja kuldmedali ning lisaks ka tiitli silmapaistev standardi looja. Viru Valge võitis samal konkursil hõbemedali Euroopas toodetud kuni 40% kangusega viinade kategoorias.

Kohtunikekogu hindas Vana Tallinna likööri järgmiselt: „Lõhnade bukett on mitmekülgne: tsitrusenoodid, toffee, karamell ning soojad vürtsid. Pähkline maitse sulandub suus kookospähkli, mandli ja rummi põhjaga. Tõesti väga meeldiv toode,“ tunnistades selle ühtlasi parimaks vanilli- ja tsitrusemaitseliseks likööriks maailmas.

IWSC reeglite järgi peavad joogid, mis saavutavad 100-punktisel skaalal vähemalt 90 punkti, enne lõpliku võitja väljakuulutamist läbima uue maitsmisringi ning rea mikrobioloogilisi analüüse.

IWSC on rahvusvaheliselt tunnustatud kord aastas Londonis toimuv alkohoolsete jookide võistlus, mille käigus kohtunikud ligi 20-st erinevast riigist üle maailma annavad pimemaitsmisel jookidele oma eksperthinnangu.