1. Apple ja FBI vastuseis.
Veebruaris otsustas Los Angelese piirkonnakohus, et Apple peab tulema FBI-le appi, et leida San Bernardino massitulistaja telefon. See tähendas, et Apple oleks pidanud tegema kõikidele iPhonedele süsteemiuuenduse, et valitsusel oleks salvestatud infole juurdepääs. Hoolimata kohtuotsusest keeldus Apple sellest resoluutselt, öeldes, et selline tegevus oleks põhimõtteliselt vähk tarkvara maailmas, kuna kõikide inimeste privaatsus oleks kompromiteeritud.
FBI aga raius omalt poolt, et selline uuendus on hädavajalik rahvusliku julgeoleku tagamiseks ning süüdistas algselt Applet suisa terrorismi toetamises. Avalikkus jagunes kaheks- ühed protestisid, et ligipääs tagataks ja teised, et säiliks inimeste privaatsus. Õnneks said võimud ise telefoni lõpuks sisse häkitud ja leidsid selle tänu palgatud häkkeritele. FBI teatas, et telefonist ei leitud midagi huvipakkuvat.
2. Enam kui miljard häkitud e-maili kontot
Detsembris 2016 teatas Yahoo, et enam kui miljonisse registreeritud kontosse on sissehäkitud. See teade tuli vähem kui kolm kuud peale nende eelmist teadet, mil neil tuli tunnistada 500 miljoni häkitud konto juhtumist. Saagiks langesid kontoomanike nimed, e-mailid, telefoninumbrid, sünniajad, paroolid ning turvaküsimused koos vastustega. On teateid, et Verizon kaalub tõsiselt Yahoo edaspidise pidamise vajalikkust, sest kunagine ere täht internetimaailmas on tänaseks suuremalt osalt oma sära kaotanud.
3. Samsungi plahvatav Note 7
Note 7 oli potentsiaalselt Samsungi järjekordne edulugu, kuid seade osutus sedavõrd kuumaks tooteks, et kippus pahatihti plahvatama. Viga oli toote disainis, mistõttu võeti riist tootmisest maha ja ka lennufirmad keelasid neid enda pardale tuua. Näis, kas see skandaalne viga mõjutab ka nende lipulaeva, S-seeria telefonide müüki. Igaks juhuks lükkas Samsung enda uue telefoni S8 turule toomise veebruarilt aprilli, et kõik oleks nii nagu peab.

4. Blackberry viimased hingetõmbed.
Kui Euroopas oli Nokia, siis Ameerikas oli Blackberry. Kuid nii nagu Nokia, tegi ka Blackberry nutitelefonide algusaastail valesid valikuid ja Kanada telefonihiid lõpetas nutitelefonide tootmise. Firma allakäik algas just siis, kui algas Androidi ja iOS-i tõus. Lisaks tõmbas vaiba jalge alt ka Balckberry 10 hilinenud väljatulek ning PlayBook tahvli kohutav lansseerimine.