Alati keeruline vestlus: Kehalõhnad kontrolli alla!

 (3)
Hoia end sealt altpoolt korras!
Alati keeruline vestlus: Kehalõhnad kontrolli alla!
Panthermedia, Scanpix

Su hargivahe on ideaalne halbade lõhnade inkubaator — seal on soe, niiske ja see piirkond on peidetud mitme riidekihi alla. Higi ja niiskus segatuna bakteritega põhjustab halbu kehalõhnu. Kuidas neid vältida?

1. Mõtle uue “soengu” peale

Millal sa viimati oma karvkatet trimmisid? Ära mine paanikasse, sa ei pea end sealt täiesti kiilaks ajama! Küll tasub meeles pidada, et aeg-ajalt kääridega karvade lühemaks lõikamine ei tee halba — nii saab sealne nahk rohkem õhku.

2. Pese end korralikult

Sa oled haisusõjas kindel kaotaja, kui sa ennast korralikult pesta ei viitsi. Ära lihtsalt tõmba seebise käega oma hargivahest üle — pööra tähelepanu ka pisematele kohtadele. Appi tuleb ka antibakteriaalne pesuvahend!

3. Kuivata!

Vähendades niiskust, vähendad ka kehalõhnu. Seega, kuivata end pärast pesemaskäiku korralikult! Vaheta ka rätikuid, millega end pärast puhtaks pesemist kuivatada otsustad, sest kõik niisked pinnad on bakteritele heaks kasvukohaks.

4. Viimane lihv

Pea meeles, et ka meeste puhul on aluspesu kvaliteet oluline. Puuvill laseb su nahal hingata ning tänu sellele ei teki ka ebameeldivaid kehalõhnu. Tee poes läbimõeldud ja tarku valikuid.

Allikas: Men’s Health