Füüsik: Miks me pole tulnukaid näinud ja tõenäoliselt ei näe ka kunagi

 (197)
tulnukad-27
TulnukadFoto: Ilmar Saabas

Füüsik Brian Cox on pikalt analüüsinud astronoomia pikaaegse küsimuse üle – kui tõenäosus, et lõputu universumi teistel planeetidel on olemas veel intelligentne elu, on sedavõrd kõrge, siis miks pole meil ühtegi põhjapanevat tõestust selle kohta?

Esimest korda tõstatas selle küsimuse ametlikult Itaalia füüsik Enrico Fermi ja seda juba 1950ndatel. See sai endale nimeks Fermi paradoks. Ta tõi välja vastuolu, kus ühelt poolt on väga suur tõenäosus maavälise intelligentse elu kohta ja teisalt igasuguste tõendite täielik puudumine.

Tema kuulus küsimus „Kus nad kõik siis on?” ilmestab seda paradoksi tänase päevani.

Kuid doktor Cox usub, et tal on vastus, mis aga ei ole eriti rõõmsate killast:

„Fermi paradoksi üks lahendusi on see, et maailm, millel on võime hävitada kogu elu ja mis vajab globaalset koostööd, et seda ennetada, ei saa toimida ja pikalt areneda”.

Seega, kui mõtleval olendil on olemas viimsepäevarelvad, siis on tõenäoline, et tulnukad pühivad end mõne poliitilise vastuseisu tõttu planeedilt enne, kui nad on piisavalt arenenud, et leida viise, kuidas kontakteeruda teiste intelligentsete olenditega universumis.

Seotud lood:

„Kui teadus ja tehnoloogia areneb kiiremini kui poliitiline kompetents, võib see viia katastroofini, sest ei hoomata seda jõudu ja võimekust, mida teadus saavutanud on. Ka meie võime olla sinna poole teel.”

Allikas: iflscience.com