Hea uudis: kuue kuu pärast võib tulla turule meestele suunatud rasestumisvastane toode

 (6)
Hea uudis: kuue kuu pärast võib tulla turule meestele suunatud rasestumisvastane toode
Foto: Shutterstock

India teadlaste sõnul võib esimene meestele suunatud rasestumisvastane süst tulla turule juba kõigest kuue kuu pärast, sest kõik vajalikud katsed ravimiga, mis süstitaks meeste jalgevahesse speramtosoidide leviku takistamiseks, on tehtud, vahendab Hindustian Times.

Kui India terviseamet ravimi, mille mõju kestab 13 aastat, heaks kiidavad, saavadki kõik naised ja mehed koos rõõmustada, sest lõppeb aeg, kui mehed saavad rasestumise vältimiseks kasutada vaid kondoomi või loota naiste peale.

Tegemist on esimese alternatiiviga meeste steriliseerimisele, mille puhul süstitakse meestele, kes on protseduuri ajal tuimesti mõju all, peenisesse ravimit, mis aitab blokeerida spermatosoidide liikumist.

Indialased annavad omalt poolt ka maksimumi, et tagada toote turvalisus, võttes seejuures arvesse kõiki erinevaid aspekte, mis võivad mõjutada selle kvaliteeti.

Ka arstid usuvad, et mehed hakkavad nüüdsest pigem eelistama just seda protseduuri, sest see on ohutum ja mugavam kui selle alternatiiv ehk steriliseerimine.

Mis aga peamine: mehed saavad nüüd lihtsamalt tagada, et kui nad ei soovi lähiajal isaks saada, siis seda ka ei juhtu.

Allikas: LadBible