KIRJU MAAILM: 10 pöörast spordiala, millega sa arvatavasti veel kursis pole

 (1)
KIRJU MAAILM: 10 pöörast spordiala, millega sa arvatavasti veel kursis pole
YouTube (ekraanitõmmis)

Kui meil palutaks mõelda kõige mehisema spordi peale, siis mõtted hakkavad kohe liikuma profispordi poole. On see rugby? MMA? Poks? Need tüübid on sageli võimsad, kiired ja tugevad. Vaadates neid professionaalseid sportlaseid oma alaga rahva meelt lahutamas ongi nad võimsad ja kartmatud, kuid tegelikult on alasid, mis on tunduvalt ohtlikumad ja nõuavad sportlaselt veelgi enam instinktide maha surumist, kuid need ei ole rahvusvahelist tunnustust saanud. Sageli just selle ohufaktori tõttu, mis alaga kaasneb.

Calcio Storico

Need mängud pärinevad 17. sajandist, kuid viimasel sajal aastal on need taas au sisse tõusmas. See on justkui segi rugbyst, jalgpallist ja MMAst. Kaks meeskonda ja kumbki sats koosneb 27st mehest ning eesmärk on toimetada pall vastase võrku. Siiski, kes iganes seda mehist rassimist näinud on, teab, et sageli taandub see mäng selleni, et väljakul on 54 meest üksteist klobimas ja kellelgi pole aimugi, kus pall parajasti on.

Pacu Jawi

Seda sporti harrastatakse Lõuna-Aasias ja peamiselt Malaisias. See on põhimõtteliselt nagu hobuste võidujooks. Selle erinevusega, et tegemist pole hobuste, vaid pullidega ja džoki ei istu mitte loomal seljas, vaid ta seisab rakmete peal, mis on kahe pulli külge kinnitatud ja selleks, et pull tormaks, sikutab mehike neid sabast. Nagu ettegi võib kujutada, siis pull, keda sabast sikutatakse, võib olla üsna ettearvamatu ja võistlejate (ja pealtvaatajate) viga saamine ei ületa antud spordis uudistekünnistki. Eriti kui rajal (loe: porimülkas) on korraga enam kui üks võistleja.

Seotud lood:

Kabaddi

Kabaddi on spordiala, mis pärineb Indiast ja on populaarne Lõuna-Aasias. Kummaski meeskonnas on 12 mängijat ja kumbki meeskond valib enda hulgast „rüüstaja”, kelle ülesandeks on kopsud õhku täis võtta, tormata vastasmeekonna poolele, puudutada ära nii palju mehi, kui jõuab ja enne välja hingamist oma meeskonna poolele tagasi jõuda. Polegi midagi hirmsat, kui välja jätta fakt, et vastasmeekonna võistlejad võivad sind maha väänata, mööda maad lohistada, et sa oma poole peale tagasi ei jõuaks.

Caber Tossing (palgiheide)

Caber Toss on muistne Šoti spordiala, kus suured mehed heidavad kuue meetrist palki, mis kaalub 80 kilo,. Seda palki nimetatakse Caberiks. Nagu aimata võib, siis sellist latti visata ei ole just kõige lihtsam. Va kui sa Kalevipoeg oled. Siis sul probleeme ei teki. Punkte ei anta aga kauguse eest, vaid selle eest, kelle palk langeb vastasküljele kõige sirgemalt. Kui see langeb otse kella 12 peale, annab see maksimumpunktid.

Bo-Taoshi

Seda lipuröövimismängu mängitakse peamiselt Jaapanis. 150 mängija eesmärk on kontrollida lipumasti ja lippu seal küljes. Mängus on 75 kaitse- ja 75 ründemängijat ja ründav meeskond võidab siis, kui suudab vastase lipumasti kallutada 30 kraadi peale ning kaitsev siis, kui suudab teatud aja masti püsti hoida. Juuresolev video selgitab ehk natuke täpsemalt mängukäiku.