On ka romantilisemaid versioone. Näiteks, et roomlaste käes vangistuses vaevlevad vangid lähetasid üksteisele primitiivseid armukirjakesi, millest kasvasid välja täna nii populaarsed sõbrapäevakaardid.
Kus on tõde? Seda ei tea ei tuul ega isegi mitte David Vseviov.
Olenemata sellest, kuidas ja miks sõbrapäev alguse sai, on tegemist igati vahva päevaga.
Sõbrapäev on romantikapäev, sobib hetk näidata oma armsamale enda hoolivust, kiindumust, armastust.
Mida siis sõbrapäeval ette võtta?
• Saata romantilise sõnumiga sõbrapäevakaart. Kõlbab ka e-kaart, kuid parim variant on kindlasti oma käega kirjutatud päris kaart. Isegi siis, kui teie käekiri meenutab purjus varese teekonda.
• Avaldada armastust. Jah, ilmselt olete seda juba teinud, aga sõbrapäeval õrnalt kõrva sosistatud armuavaldus kinnistub naise ajukoore alla otsekui superliimiga.
• Teha abieluettepanek. Kui seni on julgust nappinud või pole tekkinud sobivat hetke, siis sõbrapäev on ideaalne aeg astuda see tähtis samm.
• Kinkida lilli. Vihje: sõbrapäeva ametlik lill on punane roos, aga loomulikult pole keelatud ka teised variandid. Kui rahakott lubab, siis 12 roosi on võti, millega sulatada lõplikult oma armastatu süda.
• Üllatada oma armsamat romantilise kingituse või tervisliku maiusega. Kingitus ei pea olema hinnaline, lauanurgale jäetud väike südamekujuline šokolaad võib üles kaaluda kalliskiviga koormatud sõrmuse – oluline on, et kingitus kiirgab edasi teie kiindumust ja armastust.
• Pakkuda kodust romantilist õhtusööki küünlavalgel. Kui peres kasvavad lapsed, on need mõistlik ajutiselt eest ära sokutada. Kirsikese teie täiuslikult intiimsele õhtule paneb fakt, et olete toidu (või vähemalt osa sellest) ise valmistanud. Kui kodune miljöö ei tundu ahvatlev, kõlbab hästi ka mõni soliidne ning rahuliku olustikuga restoran.