Mehed, kuulake! Mis põhjustab õllekõhtu ja kuidas sellest lahti saada?

 (32)
Mehed, kuulake! Mis põhjustab õllekõhtu ja kuidas sellest lahti saada?
Pilt on illustreerivFoto: Panthermedia/Scanpix

Nähtus nimega “õllekõht” ei ole kellelegi võõras, aga see, kuidas see tekib, on veidi keerulisem, kui lihtsalt liitrite viisi õlle kaanimine. Miks siis kõik teised saavad suvel rannas oma kuuspakki meenutavate kõhulihastega uhkustada, kui sina võid uhkustada oma suure pallikujulise kõhuga? Mis aga veelgi olulisem, kuidas sellest vabaneda?

Geenid mängivad suurt rolli

Kahjuks on tõepoolest õllekõhu tekkimisel süüdi ka sinu geenid. Mõned inimesed võivad päev läbi rämpstoitu süüa ja ei võta ühtegi kilo juurde, aga teistel kasvavad sangad kõigest sõõrikut vaadates. Geenidest oleneb ka see, kuhu su keha otsustab juurde tulnud kilod koguda ja mõndadel inimestel on selleks piirkonnaks just kõht.

Ka sugu loeb

Mehed ja naised kipuvad erineval viisil juurde võtma. Meeste puhul kipubki rasv rohkem kõhupiirkonda kogunema, mis selgitab ka ära, miks enamasti seostatakse õllekõhtu just meestega. Naistel koguneb rasv sageli pigem tagumikku ja kintsudesse.

Õllel pole siin tõenäoliselt mingit rolli

Kuigi õlle tarbimisel ja kilode lisandumisel on mingisugune seos, tunnistavad teadlased, et õlu pole otseselt õllekõhu tekkimises süüdi.

Seotud lood:

Vanus muudab kõike hullemaks

Vanusega inimeste seedimine aeglustub, mistõttu on loogiline, et me võtame üldiselt aastatega juurde. Naiste puhul on eriti kriitiline aeg just menopaus, mil nende kehad muutuvad ja rasv hakkab kogunema rohkem kõhupiirkonda.

Kõige suurem süüdlane on suhkur

Kuigi nimetame seda õllekõhuks, on selles süüdi pigem toit, mida me tarbime. Kehad seedivad erinevaid energiaallikaid erinevalt ja ka ladustavad neid erinevalt. Kõige suuremaks kõhupiirkonna “paisutajaks” on just suhkur ja töödeldud süsivesikud. Seega, kui istud iga nädal diivanil, sööd töödeldud süsivesikuterikast toitu, jood õlle ja vaatad jalgpalli, on väga tõenäoline, et sul kasvab ka õllekõht.

Kuidas sellest vabaneda?

Nagu ikka, on kõige lihtsam viis õllekõhust vabaneda, seda mitte endale kasvatada. See pole aga väga abistav, kui sul see juba on, või mis? Sel juhul vaata üle oma igapäevane menüü ja eelista taimseid toite, tervislikke rasvu ja täisteratooteid. Ka enese liigutamine on väga oluline ja õllekõhu puhul aitab kõige paremini just kõrge intensiivsusega intervalltreening.

Allikas: Thrillist