Miks mehed ihaldavad naisi, kes neist huvitatud pole?

 (8)
Miks mehed ihaldavad naisi, kes neist huvitatud pole?
Unsplash.com

Sa vaatad teda sellise pilguga, mis ta vaikselt lahti riietab, kuigi sa tead, et tema pole sinust üldse huvitatud. Tundub, et teda huvitavad üldse kõik teised mehed sinu ümber ja sina oled ainus, keda ta vaatab umbes sama ihaldusväärselt nagu sina vaatad poes lõhnatut kätepesuseepi – null huvi. Kuid sa teed talle komplimente ja näed vaeva, et ta päev paremaks muuta. Miks sa seda teed, kui tema sinust üldse huvitatud pole? Noh, uuringust, mis avaldati ajakirjas Hormones and Behavior, selgub, et mida vähem on tema suhtest huvitatud, seda rohkem oled sina!

Ok, sa oled ehk sellest isegi juba ammu aru saanud, kuid nüüd on olemas ka teadustöö, mis seda kurba fakti kinnitab.

Uuring avastas, et oksütotsiin (seksi ajal kehas vabanev hormoon, mis tekitab õrnutsemissoovi) võib lisaks vabaneda ka siis, kui üks partneritest tajub, et suhe on liiva jooksmas ning vabanev hormoon paneb neid suhte nimel rohkem pingutama. Ehk siis hormoon, mis tekitas soovi õrnutseda, on toimiv ka kriisi olukorras, kus vastaspool suhtesse külmalt suhtub.

Seega, pole ime, et nii paljud meist sõbratsoonis oma hetke ootavad, mis mitte kunagi kohale ei jõua. See on lihtsalt looduse trikk panna mehi ilastama naiste järgi, kel nende vastu mingeid sooje tundeid ei ole. Ja mida külmemad on naised, seda kuumemalt mehed end tunnevad.