Oluline ja väga hea põhjus meestele, miks peaksite oma pead kiiremas korras kiilaks ajama!

 (63)
Oluline ja väga hea põhjus meestele, miks peaksite oma pead kiiremas korras kiilaks ajama!
Panthermedia, Scanpix

Kui vaatad edukaid tippjuhte, siis näed, et nende seas on väga palju kiilaspäid. Ja mitte need, kes hakkavad kergelt pealaelt juukseid kaotama, vaid ikka täitsa läikivad silepead. Kuigi nad võivad ise oma juustekao tõttu õnnetud olla, näeb teadus nende ebaõnne hoopis edu pandina! Kiilal mehel on edu maine, vahendab Independent.

Pennsylvania ülikooli teadlane Albert Mannes tegi kolm erinevat katset ja sai teada, et:

• Kiilaks aetud peaga mehed mõjuvad võimukana.

• Laseriga juuksed eemaldanud mehed mõjuvad pikemana, tugevamana ja võimukamana kui siis, kui neil juuksed peas olid.

• Juuste välja langemisega hädas olevad mehed saavad oma välimust ja imagot juuksed täiesti maha ajades parandada.

Põhjus selles, et kiilaspead on traditsiooniliselt töötanud väga mehelikes ametites ning see stereotüüp, nagu ka see, et mehelik mees on pikk ning tal on jäme hääl, ei ole veel meie teadvusest kuhugi kadunud.

Tegelikult on natuke halbu uudiseid ka: pea kiilaks ajamine annab mehele välimusele ja vanusele keskmiselt neli aastat juurde ning paraku ei ole ka naised läikivatest peadest kõige suuremas vaimustuses.

Nendele järeldustele jõudis Mannes järgmise kolme eksperimendi abil:

• Kõigepealt näidati osalejatele pilte meestest juustega ja juusteta ning paluti hinnata nende mõjukust ja meeldivust.

Seotud lood:

• Teiseks näidati osalejatele erinevaid pilte samadest meestest — kõigepealt juustega ja seejärel digitaalselt töödeldud pilte, kus juuksed olid eemaldatud ja mehed kiilad.

• Kolmandas pidid inimesed lugema meeste kirjeldusi, mis muus osas olid sarnased, vahe oli ainult juustes: kiilas, paksud juuksed või hõrenevad juuksed. Seejärel tuli hinnata meeste iseloomu — võimukust, meeldivust ja atraktiivsust.

Kokkuvõtteks — parem on ajada oma juuksed nulli kui lasta neil vaikselt hääbuda, et endast parem ja võimukam mulje jätta.