Spetsialist teab: Millest see tuleb, et meestel peale seksi uni peale tuleb?

 (28)
Spetsialist teab: Millest see tuleb, et meestel peale seksi uni peale tuleb?
Panthermedia, Scanpix

Seda juhtub igal pool maailmas ja lausa iga päev - kui naised on pärast seksi enamasti ärkvel, siis mehed seevastu vajuvad sügavasse iluunne ja ei kavatsegi end rohkem liigutada. Miks see nii on? Unespetsialist dr W. Christopher Winter andis Men's Healthi veergudel sellele vastuse, mille ka nüüd teieni toome.

Selle kõige eest saab loomulikult hormoone tänada. Kui orgasmi ajal tunnete end mõlemad end tõeliselt elavana, siis pärast seda kaovad tänu õnnehormoonide edukale tegevusele meeste peast igasugused stressimõtted ning silmad hakkavad lausa ise kinni vajuma. Kaasa aitab loomulikult ka see, kui tuled ei põle — nii suureneb ka melatoniini tootmine ja uni tuleb iseenesest.

Naised seevastu tunnevad end pärast seksi enamasti elavana — nende keha töötab meeste omast erinevalt ning uneleajavaid hormoone ei toodeta lihtsalt niivõrd palju.

Mida aga teha, et kallile kaasale pärast seksi seltsi pakkuda?

Unespetsialist soovitab sel puhul valida püstisem poos kui misjonär. Mida rohkem te pikutate, seda kergemini tekib ka uni. Samuti tuleks toas siiski tuled põlema jätta. Ning pärast seksi ka kohe duši alla suunduda — ei mingit liigset kaisutamist!

Artikkel ilmus rubriigis Naistekas