Teadlased väidavad: mehed ei saa täiskasvanuks enne SEDA juubelit

 (59)
Teadlased väidavad: mehed ei saa täiskasvanuks enne SEDA juubelit
Foto: Alvin Mahmudov/Unsplash

Paljud naised on kurtnud, et mehed käituvad olenevalt vanusest vahel ikka nagu lapsed. Mitmed inimesed usuvad ka, et just naine on see, kes on suhtes täiskasvanulikum pool. Seetõttu otsustasidki teadlased neid väiteid nüüd rohkem uurida ja saada selgeks, kas sellel kõigel ka tõepõhi all on.

Oxfordi ülikooli teadlased võtsid luubi alla 121 inimese (vanusevahemikus 4-40. eluaastat) aju ja uurisid välja, millised nende ajude omadused arenevad aastatega edasi ja millised jäävad samaks. Lisaks jälgisid nad ka seda, mis soost oli inimene, kelle ajuga toimuvaid muutusi nad parasjagu uurisid.

Nii selgus, et meeste ja naiste ajud on võimelised arenema sama palju, et nad saaksid oma igapäevaeludega hakkama, aga meeste puhul kestis funktsionaalsete oskuste arenemine kauem (naistel samas algas nende degenereerumine varem). Ja see tõestas omakorda ära, et mehed saavad hilisemas eas täiskasvanuks kui naised ehk alles umbes 40aastaselt.

Lisaks sellele on mitmed eelnevad uuringud tõestanud, et naiste ajud töötavad efektiivsemalt kui meestel. Näiteks on naistel parem mälu ja nad on võimelisemad paremini eristama erinevaid värve ja maitseid.

Kas oled kunagi ka ise neid erinevusi märganud? Kas nõustud, et mehed saavad hiljem täiskasvanuks kui naised?

Allikas: BrightSide