UUS RAKENDUS: Tasuta äpp teeb looduses liikumise ohutumaks!

 (2)
UUS RAKENDUS: Tasuta äpp teeb looduses liikumise ohutumaks!
Turvaline mets.Wikimedia commons

Eesti arendajad tegid rakenduse, mis seenelistele-marjulistele ja muidu metsas uitajatele orienteerumisabi pakub.

Eesti arendajad tegid rakenduse, mis seenelistele-marjulistele ja muidu metsas uitajatele orienteerumisabi pakub.

Metsad on täitunud seentest ja marjadest ning usin otsija saab üsna hõlpsa vaevaga omale kõhutäie jao kokku korjatud. Veel enam, üle jääb ka talvevarudeks. Koos seeneliste ning marjuliste saabumisega metsa on aga igal aastal ka võimalik lugeda eksinud inimestest, keda siis taga otsitakse.

Eeltoodud näitest on saanud inspiratsiooni ju Eesti filmitööstuski, vändates humoorika loo "Seenelkäik".

Kui aga tulla nüüd kunsti ja draama juurest argipäevasemate stsenaariumide juurde, siis ilmselt nii mõnigi lugeja on leidnud end metsas olukorrast, kus auto asukoht on pisut selgusetu ja transpordivahendi leidmiseks peab veidi ringi tiirutama. Sama sagedased on ka mälestused kaaslastest, keda metsas tuleb hõikumismetoodikaga tagasi õigele rajale suunata. Omamoodi on need vahejuhtumid ju isegi romantilised, kuid ilmselt paljud meist jätaks need meeleldi vahele ning elaks mugavat ja turvalist elu.Nutitelefonide omanikud on saanud end aidata senimaani ka erinevate kaardi- ja GPS-rakendustega nagu näiteks Google Maps või Waze, kuid neil ei pruugi olla peal kõiki metsateid. Mitte kõik neist ei võimalda märkida maha oma auto asukohta ja mitte ükski neist ei sisalda võimalust jälgida oma kaaslaste liikumist metsas.

 Kuna loodus kaua tühja kohta ei salli, on siinkohal kõigile looduses liikujaile abiks eestimaine nutitelefoniäpp LiveTeam, mis lisaks auto asukoha märkimisele ja kaaslaste jälgimisele võimaldab salvestada ära ka enese jaoks paremad seene- ja marjakohad ning soovi korral neid ka perekonnaliikmete või sõpradele jagada.

Seotud lood:

Lisaks on hea nüüd ka vanaemale pista tasku nutitelefon, näiteks enda vana, mida enam ise ei kasuta, aga mis on muus osas täiesti töökorras. Nutitelefoni abil saab vanaema ise tagasi omade juurde või vähemalt on teda väga lihtne leida, kuna täpne asukoht ja kogu senine liikumine on kõik kenasti näha aluskaardil. Lisaks Google'i kaartidele saab aluskaardina kasutada muu hulgas Eesti topokaarti, kus on peal kõik kraavid, elektriliinid ja värsked Eesti aerofotod koos kinnistupiiride ja nimedega. Siis on kohe ka teada, kas ollakse oma marja- ja seenekorjamisega kellegi eramaal või riigimetsas.

Elu mugavaks ja turvaliseks tegevat LiveTeami äppi saab iga huviline tasuta alla laadida Google Play poest.LiveTeami arendas Huntloc – ettevõte, mis sündis kolm aastat tagasi jahimeeste ja IT-taustaga sõpruskonna ettevõtmisel. Ühine eesmärk oli toona muuta jahilkäik turvalisemaks ja lihtsamaks. 2014. aasta Ajujahil saavutas meeskond oma ideega auhinnalise II koha ning on ka hiljem leidnud äramärkimist omas valdkonnas. Jahimehed on platvormi hästi vastu võtnud ja lisaks Eestile on see levinud ka ülejäänud Baltikumi, Venemaale ning Kesk-Euroopa riikidesse. Kuna huvi loodusesliikumise vastu oli kõrge ka kõigil teistel, siis loodi uus rakendus nimega LiveTeam.