Vastus igipõlisele küsimusele: miks mehed nii tihti oma "suurimat varandust" katsuvad?

 (19)
Vastus igipõlisele küsimusele: miks mehed nii tihti oma "suurimat varandust" katsuvad?
Pilt on illustreerivPanthermedia, Scanpix

Kes poleks näinud komöödiasarja "Tuvikesed" ja naernud Al Bundy üle, kes vaevalt teleka ette maandununa omale käe püksi paneb. Naer naeruks, aga tegelikult teevad seda kõik mehed, kes rohkem, kes vähem avalikult. Miks? Sellel on kolm põhjust.

1. See hoiab varustuse soojas

Meeste genitaalpiirkond ei vaja küll nii palju sooja kui naiste oma, aga külmadel päevadel tunneb see piirkond siiski vajadust väikese soojenduse järele, sest spermatosoididel on tarvis umbes 33-kraadist kehasoojust, et nad end hästi tunneksid. Naised peaksid külma ilmaga tegelikult samamoodi käituma, aga ilmselt neil siis pole sellist pidevat dialoogi oma intiimpiirkonnaga.

2. See on enesekaitse

Kui mehi ähvardab mingi oht, siis kaitsevad nad automaatselt just seda oma kõige õrnemat piirkonda. Nii et kui vähegi on võimalus, et keegi võib rünnata, panevad mehed alateadlikult oma käe naba alla. Tihtipeale pole muidugi mingit reaalset ohtu, kuid need on aastatuhandetega kujunenud harjumused, mida juba nii kergesti ei ületa.

3. See rahustab

Enda genitaalpiirkonna katsumine mitteseksuaalsel moel tõstab oksütotsiini ehk armastuse hormooni taset. See mõjub umbes samamoodi nagu oma lähedaste kallistamine või kasvõi lemmiklooma silitamine ja sügamine.

Allikas: Metro