Lego uuringust, milles osales 13 000 lapsevanemat üle kogu maailma, selgub, et koos mängimine tõepoolest aitab lastel areneda ning teeb perekonnad rõõmsamaks.

Koguni üheksa perekonda kümnest, kes veedavad rohkem kui viis tundi nädalas mängides, ütlevad, et nad on perena õnnelikud. Samal ajal kui peredest, kus mängitakse koos vähem kui viis tundi nädalas, on õnnelikud vaid seitse peret kümnest.

Kahjuks tuleb uuringu tulemustest välja, et pea kolmandik perekondadest (30%) veedab mängides vähem kui viis tundi nädalas.

Kümnendik (10%) mängib vähem kui kaks tundi nädalas. Üle kolmandiku peredest, kes uuringus osalesid, tunnistas, et laste ja vanemate tihedate graafikute tõttu on raske mängimiseks aega leida.

Isegi kui pered mängivad koos, siis kümnest lapsevanemast kuus (61%) tunnistas, et tähelepanu läheb tihti teiste asjade peale, nagu töö, kodutööd või nutitelefon.

Murettekitavalt ütles iga viies laps (17%), et ta on liiga hõivatud, et mängida, ning viiest neli (81%) last tahaksid, et nende vanemad veedaksid rohkem aega nendega mängides.

10 soovitust, mida uuringu tulemustest meelde jätta!


1. Esita endale uusi väljakutseid ja kahtle oma mõtteviisis.
2. Julgusta vaba mängu, las laps suunab tegevusi.
3. Alusta füüsilise mänguga — koos tehtud füüsiline tegevus ühendab perekonda.
4. Hoia meeles mitmekesisust — see arendab su lapse oskuste ulatust.
5. Mine vooluga kaasa.
6. Ära mõtle segadusele, vaid ole loominguline.
7. Võta omaks oma lapse vead ja aita neid parandada.
8. Ole veidi tobe — see aitab sul osaks saada oma lapse maailmast.
9. Planeeri perekonna mänguaeg ja pea sellest kinni.
10. Muuda kodutööd mänguliseks.