„Võistlus oli sellisel kujul esmakordselt ja õnnestus väga hästi. Hea oli nii võistluste korraldus kui ka võistluspaik. Osalejaid oleks vaid võinud rohkem olla,“ ütleb Pilt, kelle sõnul võistlus oli heaks proovikiviks enne 2. novembril Tartus toimuvaid Eesti meistrivõistlusi.
Milline teie päev välja näeb?
Teen ühe trenni päevas ja kuus trenni nädalas. Varieeruda võib trenni pikkus olenevalt sellest, kas võistlused on lähenemas. Enne võistlusi lisan trenni lõppu aeroobse treeningu ja nii venib trenn pikemaks.
Igapäevaseks on kujunenud jalgsi tööle käimine. See on ülihea aeg iseendale, samuti looduse nautimiseks. Head rutiinid on paika loksunud ka söögi- ja vahepalade aegade osas. Isegi tee- ja kohvipausid tööl on enam-vähem paigas. Nii nagu ka lõunane tiir majast välja väikeseks liigutuspausiks.
Lähtun mõttest: „Muuda sihipärane harjutamine enda jaoks harjumuseks. Rutiin on hädavajalik, kui meil on vaja millegi raskega toime tulla. Kui meil on harjumus harjutada, ei pea me harjutamise alustamisele enam mõtlema.“
Mis vanuses oleks hea alustada bodyfitnessiga?
Alustada võib kindlasti juba noorte- või juunioridevanuses (18-23), aga arvestada tuleb sellega, et võistlema jõudmiseni tuleb siis ikka mõned aastad kindlasti aega varuda. Lihas ei kasva nii kiiresti, kuigi noorena ja alles alustades on areng märkimisväärne.
Samas on natuke hilisem algus isegi õigem. Siis on inimene reeglina juba mingit sporti teinud, kujunenud on harjumus treenida ja tihti saadakse lavaküpseks kiiremini. Suutlikkus korralikult treenida ei tule üleöö.
Selle alaga alustada ei ole kunagi hilja. Mida vanem oled, seda vähem on väliseid segajaid ja konkureerivaid tegevusi.
Kuidas on seotud sporditegemine ja vanus?
Peaaegu kõigil aladel on seenioride vanuseklassid, milles võistelda. Kui tervis korras ja tahtmist on, siis mingit ealist piiri pole. Kindlasti on osadel aladel sobilikum ka eakamana tugevamalt treenida ja võistelda. Kulturism-fitness on üks nendest.
Selle ala harrastamine teeb luud tugevamaks, hoiab lihasmassi ja annab ka elujõudu juurde. Tuleb vaid jälgida, et endale liiga ei teeks ja noortega võidu jooksma ei hakkaks.