Ajakirjanik Ingrid Veidenberg: koroona-ajastu ei ole toonud veel ühtki lahutuse lugu. Kas see jääb nii?


Ingrid Veidenberg
Ingrid VeidenbergFoto: Laura Nestor

Täna Nordic Hotel Forumis toimunud emadepäeva veebikonverentsil „Viimane õnnelik suhe“ rääkis ajakirjanik Ingrid Veidenberg, et kõige enam loetud lood räägivad armastuse leidmisest või selle purunemisest — ükski poliitiline intriig ei konkureeri nendega.

„Ükski väljaanne ei keeldu rammusast armastusloost,“ ütles Ingrid Veidenberg. „Kõige enam huvitab lugejat see, kui tuntud inimene leiab armastuse. Topelt huvitab, kui ka inimene, kelle ta leidis, on samuti tuntud inimene. Väga huvitab, kui mängu on tulnud keegi kolmas ja kui tuntud inimene on jäänud vahele kellegagi, kellega teda ei ole varem koos nähtud. LP on ilmunud seitse ja pool aastat ning kolm kõige enam loetud lugu on seotud suhete, armastuse leidmise või selle purunemisega.“

„Lugeja huvi on olnud määratult suur, kui meie suusaprintsess Kelly Sildaru tõi avalikkuse ette oma poiss-sõbra Mihkel Ustavi,“ märkis Ingrid Veidenberg. „Meie suusakangelase armastusega seotud lugu tõi Delfis 100 000 lugejat, mida on väga palju. Lugejaid erutas samuti, kuidas noor laulja Elisa Kolk leidis endast 25 aastat vanema eduka ärimehe Indrek Rahumaa. Inimesed armastavad armastuslugusid, eriti siis, kui inimesed julgevad sellest avameelselt ja valehäbita rääkida. Psühholoog ja näitleja Rita Rätsepp ütleb viimases Kroonikas, et kriisiolukord kiirendab lagunema neid suhteid, mis on niikuinii määratud lagunema. Koroona-ajastu ei ole toonud veel ühtki lahutuse lugu. Kas see jääb nii? Elu näitab.“

Jälgi emadepäeva konverentsi SIIT.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!