Ajakirjanik Vilja Kiisler soovitab iibe tõstmiseks kondoomid poelettidelt ära kaotada, sest seks on lubatud ainult laste saamise eesmärgil

 (133)
VILJA KIISLER, LAUR UUDAM
VILJA KIISLER, LAUR UUDAMFoto: Erlend Štaub, Õhtuleht

Ajakirjanik Vilja Kiisler kirjutab Õhtulehe kolumnis, et ehkki iive on üks Eesti riigi sõnastatud prioriteete juba hea mitu aega, on iive ise ikka veel negatiivne, sest kõik naised ei taha sugugi kolme või enamat last sünnitada, aga Kiisleri sõnul leiab selle vastu rohtu.

Ühena toimivatest meetoditest toob ta välja, et rasestumisvastaste vahendite kättesaadavust tuleks piirata ja nende hinda tõsta. “Praegu on need odavad ja igaüks, kes vähegi rasedust vältida tahab, saab neid endale lubada ning kondoome müüakse isegi toidupoes,” kirjutab Kiisler. “Kõigepealt võiks preservatiivid toidupoest apteeki saata (see on ju sugulise lõtvuse soodustamine, kui neid koos leiva ja piimaga osta saab), järgmiseks võiks need retsepti alla panna nagu rasestumisvastased pillid, edasi peaks igaüks, kes mingit vahendit kasutada soovib, läbima nõustamise; ja lõpuks võiks neid välja kirjutada ainult sünnitusest taastumise eesmärgil. Varro Vooglaiule tuleks peavoolumeedias rohkem ruumi anda, et sugeneks arusaam: seks on lubatud ainult laste saamise eesmärgil.”

Siiski mainitakse loo lõpus ära, et tegemist on irooniaga.

Loe pikemalt Õhtulehest.