Edu Akadeemia juht Roland Tokko jagab häid nõuandeid, kuidas teha elus just seda, mis sind õnnelikuks teeb


Edu Akadeemia juht Roland Tokko jagab häid nõuandeid, kuidas teha elus just seda, mis sind õnnelikuks teeb
Foto: erakogu

Mõni inimene satub juba noorena tegelema sellega, mis tal suurepäraselt välja tuleb ja mida ta täielikult naudib. Teisel võib sellise valdkonna leidmine pikalt aega võtta, sest ühiskond sunnib meid raamidesse, millest on äärmiselt keeruline välja tulla. Isegi kui sooviksid mõne huvipakkuva alaga tegeleda, jääb see tihti arvamise taha, et sel alal ei ole võimalik raha teenida või et see on lihtsalt hobi. Hullemal juhul ei jõutagi terve elu jooksul oma kutsumuse leidmiseni, sest aeg on läinud raha teenimisele ja hinge sees hoidmisele.

„Igal inimesel on mingi eriline anne, milles ta on maailma parim. Usun seda siiralt. Minul võttis oma kutsumuse leidmine 6–7 aastat, konkreetsete harjutuste abil on seda aga võimalik kiiremini teha,“ on raamatu „12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma“ autor ja Edu Akadeemia juht Roland Tokko veendunud.

Jagame Roland Tokko nõuandeid, mis ehk aitavad oma annet leida ja teha elus just seda, mis sind päriselt õnnelikuks teeb:

  1. Mida rohkem sa meeldivate asjadega tegeled, seda õnnelikum sa oled. Kirg on sinu õnne suunaja. Kirglik elu hoiab sind noore ja elavana.
  2. Katseta mitmeid valdkondi.
  3. Vasta kolmele küsimusele: mida sulle meeldib teha; mida sa hästi teha oskad ja mis on see, mida sa teeksid ka tasu saamata.
  4. Tehes seda, mis sulle ei meeldi, võtad teistelt inimestelt võimaluse teha seda, mis neile meeldib!
  5. Sinu kirg võib olla mõne su hirmu taga kinni.
  6. Mõtle kellegi peale, kes teeb midagi nii ägedat, et sa annaks kõik, et tema asemel olla.
  7. Paljud inimesed alahindavad oma annet või peavad seda iseenesestmõistetavaks. Ära sina seda viga tee!
  8. Alati vali ja otsusta oma kire kasuks.
  9. Ole valmis oma kutsumuse nimel tööd tegema!
  10. Ära püüa iga hinna eest oma kutsumust leida ehk ära lase sellel muutuda kinnisideeks. Tee seda, mis tundub õige, ja naudi protsessi.