Jesper Parve kaalub lapse koduõppele panemist: see, et ta reisib meiega koos, õpetab teda kümme korda rohkem kui mis iganes kool

 (65)
Jesper Parve, kodu Hiiumaal
Jesper Parve, kodu HiiumaalFoto: Karli Saul

Maailmarändurite Mari ja Jesperi vanem poeg Aaron Troy saab peagi kooliealiseks, kuid Jesperi sõnul ei sunni see neid tingimata Eestisse paikseks jääma, kirjutab Kroonika kodueri. Samahästi võivad nad suunduda elama Balile või mis iganes maailmanurka, sest Jesper ei näe, et poiss peaks üldse kooli minema.

“Meil on ju parim näide viimastest kuudest, kus lapsed olid koduõppel. Miks ei võiks Aaron koduõppel olla ja samal ajal meiega mööda ilma ringi reisida?” küsib ta. Jesper ei ole päri, et nii võib poisil tulevikus näiteks kõrgkooli astumiseks teadmistepagas lünklikuks jääda.

“Peab ta üldse ülikooli minema? See on veel hullem asi. Kui koolidest rääkida, siis oleme käinud Balil neid vaatamas. Seal on väga ägedad koolid, ta võib seal ja ka kodus õppida. Ja see, et ta reisib meiega koos, õpetab teda kümme korda rohkem kui mis iganes kool.”

Jesperi sõnul on kõige olulisem omandada oskus kohaneda muutustega — neid, kes seda suudavad, saadab edu. “Metsloom ei virise, vaid kohaneb,” selgitab Jesper. “Inimene viriseb, aga — ära virise ja kohane! Leian ka seda, et ei ole vabandusi selleks, miks keegi ei saa olla edukas. Et sul ei ole raha ülikooli minemiseks? Kõikjalt kostab, et internet, sotsiaalmeedia ja kogu nutindus on hukatus lastele. Vastupidi, õppige kasutama Instagrami ja vaadake tihedamini Youtube`i — ja te leiate kõik, mis teil vaja on. Kui oskad neid kasutada enda heaks, on sulle kõik teed maailma lahti.”

Loe pikemat intervjuud Jesperi ja Mariga värskest Kroonika Koduerist.