Koolitaja Karolin Tohv: ennast usaldades saad tuua oma ellu imelisi muutusi

 (1)
Koolitaja Karolin Tohv: ennast usaldades saad tuua oma ellu imelisi muutusi
Foto: erakogu

Karolin Tohv tutvustab koolitajana inimestele massaaži, mida kutsutakse Access Barsiks ja mis aitab vabaneda vanadest tõekspidamistest ja piiravatest käitumismustritest, aitab särada naiselikuna ja enesekindlana.

Mida tähendab teie jaoks naiselikkus?

Minu jaoks tähendab naiselikkus eelkõige seda, et ma austan ennast ja oma keha, usaldan end, olen haavatav ja olen tänulik kõige eest, mis mu elus parasjagu on. Tõeline naiselikkus on ka julgus olla sina ise, ilma igasuguste kaitseteta.

Kui naine on kaotanud naiselikkuse tunde, siis kuidas see taastada?

Sellist tunnet, et „tunnen end naiselikuna”, ei saa eraldi justkui võtta. Hakates tegutsema enda tõe järgi ja seeläbi luues hea kontakti iseendaga, tekib juba iseenesest see äratundmine, et oled terviklik ning hoitud. Väline sära on selle paratamatu tagajärg, millega kõiki teisi nagunii nakatama hakkad.

Kui naist pidevalt kritiseeritakse, on raske endale kindlaks jääda. Mida teha?

Kui keegi teine sind kritiseerib, siis kus ja kuidas sa iseennast kritiseerid? Väga tihti pole sellel mitte mingit pistmist sinuga, mida keegi teine sinu kohta ütleb — enamasti pole ütleja eelkõige endaga rahul. Kui sa tead, mis on sinu tõde, ei mõjuta sind see, mida teine sinust arvab. Aga ennast mitte usaldades ja austades lased enda sisse hinnanguid ja arvamusi, mis tegelikult sulle ei panusta ning sinu kohta ei kehti.

Seotud lood:

Usalda enda tõde − see on võti. Hinnanguid annavad inimesed ju nagunii, ei ole vahet, kas valid nende tõe ja soovituste järgi või mitte. Sel juhul oleks ju parem hoolimata neist hinnanguist valida enda tõe järgi?! Ükskõik, mida keegi ütleb või sinust arvab, sa saad valida olla sina ise ja sa ei ole kunagi vale.

Kas teil on olnud minevikus naiselikkuse tunnetusega või selle hoidmisega probleeme?

Eelkõige olen tundnud, et olen varasemalt piiranud enda naiselikku sära sellega, et ei ole julgenud olla haavatav. Haavatavus aga on üks võtmetegureid, mis endaga ja teistega suhtes olles sügavust ja lähedust loob. Olen nüüd palju rohkem haavatavam, isegi kui see on kohati olnud hirmutav, aga see on loonud uskumatult suuri kannapöördeid mu suhetesse.

Mida soovitaksite kõigile, kes oma naiselikkust ei tunneta?

Soovitaksin alustada küsimustest „Millist suhet ma iseendaga ja teistega soovin? Millised on need inimesed, keda ma oma lähedale soovin?” Sest kui sa ei tea, mida sa päriselt soovid, siis kuidas saab su ellu ilmuda miskit enamat…

Loo enda kehaga parem kontakt, austa ennast ja oma valikuid, loobu endale hinnangute andmisest, ole tänulik selle eest, kes sa täna oled ja julge olla haavatav. Läbi selle hakkavad avanema sulle teistsugused võimalused kõiges.

Mida tähendab üldse Access Bars ja mis tehnikat oma kursustel õpetate?

Inimese peas on punktid, mida kutsutakse Access Barsiks. Neid puudutades saab lahustada vanad vaatepunktid ja oma elu justkui taaskäivitada. Kursus on ühepäevane kehatehnika kursus, kus seda massaaži õpime. Sinna tulevad need inimesed, kes on piisavalt julged, et oma elu muuta, sest pärast seda kursust näed maailma teise pilguga!

Barsi tehnika loob iga seansiga järjest tihedama kontakti su kehaga, sinu endaga, laeb maha sinu takistavaid mõtteid ja tundeid, vähendab närvilisust, ärevust, alkoholi tarvitamise vajadust, loob kergust su olemisse, elimineerib ülereageerimised jne. Nii et see on midagi neile, kes tõeliselt mingis eluvaldkonnas muutusi soovivad.