Kristiina Ehin eesti keelest: eelistan, et Eesti 200. sünnipäeval lapsed üleüldse räägivad mingis keeles, et nad suhtlevad ega veeda lihtsalt elu arvutimaailmas

 (15)
Kristiina Ehin ja Silver Sepp
Kristiina EhinFoto: Martin Ahven, Õhtuleht

Saja aasta pärast tähistatakse Eesti 200. sünnipäeva ja sellega seoses uuris Kroonika luuletajalt ja muusikult Kristiin Ehinalt ka eesti keelega toimunud muutuste kohta. Kristiina üheks suurimaks mureks on see, kuidas just meie laste keel arvutimaailmast tuleva tõttu muutunud on.

"Ma ei tea, kui paljud vanemad on hädas olnud sellise arvutimänguga nagu Fortnite? See on minu jaoks ülimalt murettekitav, kuidas mänge disainitakse nii, et lastest sõltujad tehakse ning ma ei mõista neid, kes neid loovad, ja võiksin praegu öelda, et ma isegi vihkan neid," tunnistab naine, lisades, et tema kavatseb oma lapsi arvutipiirangutega kaitsta.

"Vaatamata sellele, et ma armastan eesti keelt sügavalt, eelistan, et 200. sünnipäeval Eesti lapsed ÜLEÜLDSE räägivad mingis keeles, et nad suhtlevad, on rõõmsad ega veeda lihtsalt kogu elu arvutimaailma üksildusse irdudes, kellele tuleb söök ka ukse taha viia. Elagu elusus ja suhted ning inimesed!"

Loe pikemat intervjuud Kristiinaga värskest Kroonikast.